Dengwei New Product 6500K Live Streaming Room Usage LED Video Lights COB Continuous Lights
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$122.00
96+
096
End
Key attributes
Customization
Available
Input Voltage
200-240V
Output Power
310W
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
kk-300D
Light Color
Monochrome-White
Brightness
28600lm
Average Life Expectancy
50000hours
Product Name
Photography Lamp
1meter Illumination
14000 Lux
Color Rendering Index
96
Number Of Lamp Beads
1PCS
Model Number
Kk-300d
Color Temperature
5600K
Trademark
DENGWEI
Origin
China
Hs Code
9006699000
Production Capacity
50000pieces/Years
Package Size
47.00cm * 19.00cm * 26.00cm
Package Gross Weight
2.800kg
Lead Time
5 days (1 - 10 pieces) 15 days (11 - 50 pieces) 30 days (51 - 100 pieces) To be negotiated ( > 100 pieces)
1 Meter Illumination
14000 lux (naked light)
Irradiation Angle
120ยฐ
Dimming
1-100%
Color
Black
Voltage
200-220V
Weight
2.8kg
Heat Dissipation
fin + copper tube
Application
Video studio shooting
Control Mode
remote control, knob adjustment/mobile APP adjustment
Product Size
340*220*160 (mm)
Single Package Size
47*19*26 CM
Material
Aluminum body
Configuration
lamp body *1, 5 meter wire *1, lamp bead protective cover *1, manual *1, remote control *1, battery *2
Packing Quantity
4 PCS/box
Outer Box Size
54*48* 40.5CM
Packing Weight
16kg
| Customization | Available |
|---|---|
| Input Voltage | 200-240V |
| Output Power | 310W |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | kk-300D |
| Light Color | Monochrome-White |
| Brightness | 28600lm |
| Average Life Expectancy | 50000hours |
| Product Name | Photography Lamp |
| 1meter Illumination | 14000 Lux |
| Color Rendering Index | 96 |
| Number Of Lamp Beads | 1PCS |
| Model Number | Kk-300d |
| Color Temperature | 5600K |
| Trademark | DENGWEI |
| Origin | China |
| Hs Code | 9006699000 |
| Production Capacity | 50000pieces/Years |
| Package Size | 47.00cm * 19.00cm * 26.00cm |
|---|---|
| Package Gross Weight | 2.800kg |
| Lead Time | 5 days (1 - 10 pieces) 15 days (11 - 50 pieces) 30 days (51 - 100 pieces) To be negotiated ( > 100 pieces) |
| 1 Meter Illumination | 14000 lux (naked light) |
| Irradiation Angle | 120ยฐ |
| Dimming | 1-100% |
| Color | Black |
| Voltage | 200-220V |
| Weight | 2.8kg |
| Heat Dissipation | fin + copper tube |
| Application | Video studio shooting |
| Control Mode | remote control, knob adjustment/mobile APP adjustment |
| Product Size | 340*220*160 (mm) |
| Single Package Size | 47*19*26 CM |
| Material | Aluminum body |
| Configuration | lamp body *1, 5 meter wire *1, lamp bead protective cover *1, manual *1, remote control *1, battery *2 |
| Packing Quantity | 4 PCS/box |
| Outer Box Size | 54*48* 40.5CM |
| Packing Weight | 16kg |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Jiangmen Qianzhao Video Equipment Co., Ltd.
