Dengwei 150d 160W Portable Professional Photography Fill Light COB LED Video Light Adjustable Special Effects Photostudio Accessory
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$76.00
96+
096
End
Key attributes
Customization
Available
Selling Units
Single Item
Input Voltage
200-240V
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
DW-150D
Output Power
160W
Single Gross Weight
2.400kg
Light Color
Monochrome-White
Brightness
13000lm
Average Life Expectancy
50,000hours
Product Name
Photography Lamp
1 Meter Illumination
6200 Lux
Color Rendering Index
96
Number Of Lamp Beads
1PCS
Model Number
Dw-150d
Color Temperature
5600K
Single Package Size
43X26X23.5.Cm
Trademark
DENGWEI
Origin
China
Hs Code
9006699000
Production Capacity
50000pieces/Years
Package Size
43.00cm * 26.00cm * 23.50cm
Package Gross Weight
2.400kg
Lead Time
5 days (1 - 10 pieces) 15 days (11 - 50 pieces) 30 days (51 - 100 pieces) To be negotiated ( > 100 pieces)
Irradiation Angle
120ยฐ
Dimming
5-100%
Color
Black
Weight
2.4kg
Heat Dissipation
fan
Application
Video studio shooting
Control Mode
remote control, knob adjustment/mobile APP adjustment
Product Size
280*130*220 (mm)
Material
aluminum body
Configuration
lamp body *1, 5 meter wire *1, lamp bead protective cover *1, manual *1, remote control *1, battery *2
Packing Quantity
4 PCS/box
Outer Box Size
54*44.5* 44CM
Packing Weight
12kg
| Customization | Available |
|---|---|
| Selling Units | Single Item |
| Input Voltage | 200-240V |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | DW-150D |
| Output Power | 160W |
| Single Gross Weight | 2.400kg |
| Light Color | Monochrome-White |
| Brightness | 13000lm |
| Average Life Expectancy | 50,000hours |
| Product Name | Photography Lamp |
| 1 Meter Illumination | 6200 Lux |
| Color Rendering Index | 96 |
| Number Of Lamp Beads | 1PCS |
| Model Number | Dw-150d |
| Color Temperature | 5600K |
| Single Package Size | 43X26X23.5.Cm |
| Trademark | DENGWEI |
| Origin | China |
|---|---|
| Hs Code | 9006699000 |
| Production Capacity | 50000pieces/Years |
| Package Size | 43.00cm * 26.00cm * 23.50cm |
| Package Gross Weight | 2.400kg |
| Lead Time | 5 days (1 - 10 pieces) 15 days (11 - 50 pieces) 30 days (51 - 100 pieces) To be negotiated ( > 100 pieces) |
| Irradiation Angle | 120ยฐ |
| Dimming | 5-100% |
| Color | Black |
| Weight | 2.4kg |
| Heat Dissipation | fan |
| Application | Video studio shooting |
| Control Mode | remote control, knob adjustment/mobile APP adjustment |
| Product Size | 280*130*220 (mm) |
| Material | aluminum body |
| Configuration | lamp body *1, 5 meter wire *1, lamp bead protective cover *1, manual *1, remote control *1, battery *2 |
| Packing Quantity | 4 PCS/box |
| Outer Box Size | 54*44.5* 44CM |
| Packing Weight | 12kg |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Jiangmen Qianzhao Video Equipment Co., Ltd.
