Versatile Fresh Gable Top Box for 200ml to 1000ml Aseptic Packaging Materials
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.025
500,000+
0500,000
End
Key attributes
Customization
Available
Application
Food
Material
Paper
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
200l, 250ml, 300ml, 500ml, 1000ml
Printing Page
Single
Type
Aseptic Packaging
Feature
Aseptic
Transparency
Opaque
Layered
Functional Layer
Hardness
Rigid
Heat Seal
LDPE
Transport Package
Wooden Pallet
Specification
100ml, 200ml, 250ml, 1000ml
Trademark
HELI
Origin
Qingzhou, China
Hs Code
4811599000
Package Size
112.00cm * 112.00cm * 31.00cm
Package Gross Weight
17.000kg
Product Name
Aseptic packaging
Basic Level
PE
Functional Layer
AL
Packing
in Roll
Bag Sealing Methods
Shrink Film
Certificate
ISO 9001,QS,FSC
| Customization | Available |
|---|---|
| Application | Food |
| Material | Paper |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | 200l, 250ml, 300ml, 500ml, 1000ml |
| Printing Page | Single |
| Type | Aseptic Packaging |
| Feature | Aseptic |
| Transparency | Opaque |
| Layered | Functional Layer |
| Hardness | Rigid |
| Heat Seal | LDPE |
| Transport Package | Wooden Pallet |
|---|---|
| Specification | 100ml, 200ml, 250ml, 1000ml |
| Trademark | HELI |
| Origin | Qingzhou, China |
| Hs Code | 4811599000 |
| Package Size | 112.00cm * 112.00cm * 31.00cm |
| Package Gross Weight | 17.000kg |
| Product Name | Aseptic packaging |
| Basic Level | PE |
| Functional Layer | AL |
| Packing | in Roll |
| Bag Sealing Methods | Shrink Film |
| Certificate | ISO 9001,QS,FSC |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Heli Pack Science And Technology (Qingzhou) Co., Ltd.
