Customizable Acrylic Table Sign with Stylish Black Typography
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$5.00
50+
050
End
Key attributes
Customization
Available
Color
Black, Transparent
After-Sales Service
7
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
8800
Warranty
7
Material
Acrylic
Kind
Acrylic Table Sign
Water Absorption
๏ผ0.01%
Contraction Percentage
๏ผ0.4%
Tensile Strength
30~40MPa
Feature
Durable Eco-Friendly
Usage
Display
Thickness
Base12mm,Panel4+4mm
Logo
Customized Logo
Transport Package
Plastic Film and Foam and Carton
Specification
size can custom
Trademark
XYBP
Origin
Zhejiang, China
Hs Code
3926909090
Production Capacity
500000/Years
Package Size
41.00cm * 32.50cm * 35.00cm
Package Gross Weight
18.000kg
Item
strong magnetic acrylic sign display
Size
size can custom
Main Technique
Laser engraving, polishing, printing, gluing
Port
Ningbo, any port in China
Moq
50pcs
| Customization | Available |
|---|---|
| Color | Black, Transparent |
| After-Sales Service | 7 |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | 8800 |
| Warranty | 7 |
| Material | Acrylic |
| Kind | Acrylic Table Sign |
| Water Absorption | ๏ผ0.01% |
| Contraction Percentage | ๏ผ0.4% |
| Tensile Strength | 30~40MPa |
| Feature | Durable Eco-Friendly |
| Usage | Display |
| Thickness | Base12mm,Panel4+4mm |
|---|---|
| Logo | Customized Logo |
| Transport Package | Plastic Film and Foam and Carton |
| Specification | size can custom |
| Trademark | XYBP |
| Origin | Zhejiang, China |
| Hs Code | 3926909090 |
| Production Capacity | 500000/Years |
| Package Size | 41.00cm * 32.50cm * 35.00cm |
| Package Gross Weight | 18.000kg |
| Item | strong magnetic acrylic sign display |
| Size | size can custom |
| Main Technique | Laser engraving, polishing, printing, gluing |
| Port | Ningbo, any port in China |
| Moq | 50pcs |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Wenzhou Xybp Cultural Supplies Co., Ltd.
