Factory Supply Best Wholesale Customize Cardboard Solar Eclipse Glasses ISO CE Certified
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.29
1,000+
01,000
End
Key attributes
Customization
Available
Lens Material
Pet Solar Eclipse Lens
Type
Solar Eclipse
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
LS11191544
Usage
Solar Eclipse
Frame Material
Paper
Frame
Full Frame
Folded
Folded
Suitable For
General
Classification
Solar Eclipse
Logo
Custom
Sample
Available
Package
OPP Bag/Custom
Moq
1000PCS
Oem/Odm
Support
Material
Cardboard
Certification
ISO/CE
Size
405*37mm
Product Name
Solar Eclipse Glasses
Transport Package
OPP
Specification
Customized
Trademark
Lionstar/customized
Origin
Guangdong
Package Size
41.00cm * 46.00cm * 28.00cm
Package Gross Weight
16.000kg
Item
value
Virtual Screen Size
50" - 80"
3d Glasses Type
Solar eclipse glasses
Place Of Origin
China
Brand Name
Lionstar/OEM
Private Mold
NO
Function
Filters UV and infrared rays
Color
Custom Made/CMYK
Solar Eclipse Glasses
Partial Eclipse
Packing
100pcs unfolded into OPP bags / Support customised packaging
| Customization | Available |
|---|---|
| Lens Material | Pet Solar Eclipse Lens |
| Type | Solar Eclipse |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | LS11191544 |
| Usage | Solar Eclipse |
| Frame Material | Paper |
| Frame | Full Frame |
| Folded | Folded |
| Suitable For | General |
| Classification | Solar Eclipse |
| Logo | Custom |
| Sample | Available |
| Package | OPP Bag/Custom |
| Moq | 1000PCS |
| Oem/Odm | Support |
| Material | Cardboard |
| Certification | ISO/CE |
|---|---|
| Size | 405*37mm |
| Product Name | Solar Eclipse Glasses |
| Transport Package | OPP |
| Specification | Customized |
| Trademark | Lionstar/customized |
| Origin | Guangdong |
| Package Size | 41.00cm * 46.00cm * 28.00cm |
| Package Gross Weight | 16.000kg |
| Item | value |
| Virtual Screen Size | 50" - 80" |
| 3d Glasses Type | Solar eclipse glasses |
| Place Of Origin | China |
| Brand Name | Lionstar/OEM |
| Private Mold | NO |
| Function | Filters UV and infrared rays |
| Color | Custom Made/CMYK |
| Solar Eclipse Glasses | Partial Eclipse |
| Packing | 100pcs unfolded into OPP bags / Support customised packaging |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shenzhen Lionstar Technology Co., Ltd.
