All Black Godspeed Letter T Shirt Monochrome Street Typography Shirt
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$11.90
2+
02
End
Key attributes
Material
Cotton
Collar Style
Round Neck
Feature
Breathable, Compressed, Moisture Absorption, Comfortable Fit
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
GST29 Black
Sleeve Style
Short Sleeve
Pattern
Streetwear T Shirt
Sleeve Shape
Short Sleeve
Technics
Knitted
Season
Summer
Color
Black
Size
S/M/L/XL
Gender
Unisex
Features
Breathable,Variety & Style
Fit & Cut
Loose/Oversized Fit
Thickness
Midweight
Main Features
Highlighted Print Design
Transport Package
1 PC Per Bag, โฅ 2 PCS Per Carton
Specification
43x33x6 cm
Trademark
GP-T
Origin
China, Guangdong
Production Capacity
500000
Package Size
43.00cm * 33.00cm * 6.00cm
Package Gross Weight
1.500kg
Fabric Weight
90g/120g/140g/160g/180g/200g/220g/240g/260g/280g/280gsm/320gsm /420gsm
Texture
Soft, Breathable, Heavyweight, Brushed
Available Sizes
S, M, L, XL
Logo
Silk screen printing--Water ink , Rubber ink , Foil printing ,Velvet printing, Glitter printing , Emboss printing,etc.Embroidery--Normal embroidery,3Dembroidery,Beadembroidery,etc .Rhinestone,Nailhead,Rhinestud,etc .Washed technic,Dip-dye,Patch ,Woven,etc.
Usage
Hiking, camping, shooting, tennis, horse riding, school
Collar Type
Hooded,Stand Collar,V-Neck,Crew Neck
Moq
1 piece for standard styles, 100for custom
Wholesale Pricing
No MOQ, factory-direct pricing-enjoy even better rates on bulk orders!
Sample Policy
Paid samples, cost deducted from bulk order
Lead Time
3 business days (standard), 7 days (custom)
Payment Methods
Bank Transfer, Credit Card, PayPal, and more
Shipping Options
DHL, FedEx, UPS, Custom Logistics
Delivery Time
7-14 business days
Return Policy
7-day return for quality issues
Quality Control
Multi-stage inspection process
| Material | Cotton |
|---|---|
| Collar Style | Round Neck |
| Feature | Breathable, Compressed, Moisture Absorption, Comfortable Fit |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | GST29 Black |
| Sleeve Style | Short Sleeve |
| Pattern | Streetwear T Shirt |
| Sleeve Shape | Short Sleeve |
| Technics | Knitted |
| Season | Summer |
| Color | Black |
| Size | S/M/L/XL |
| Gender | Unisex |
| Features | Breathable,Variety & Style |
| Fit & Cut | Loose/Oversized Fit |
| Thickness | Midweight |
| Main Features | Highlighted Print Design |
| Transport Package | 1 PC Per Bag, โฅ 2 PCS Per Carton |
| Specification | 43x33x6 cm |
| Trademark | GP-T |
|---|---|
| Origin | China, Guangdong |
| Production Capacity | 500000 |
| Package Size | 43.00cm * 33.00cm * 6.00cm |
| Package Gross Weight | 1.500kg |
| Fabric Weight | 90g/120g/140g/160g/180g/200g/220g/240g/260g/280g/280gsm/320gsm /420gsm |
| Texture | Soft, Breathable, Heavyweight, Brushed |
| Available Sizes | S, M, L, XL |
| Logo | Silk screen printing--Water ink , Rubber ink , Foil printing ,Velvet printing, Glitter printing , Emboss printing,etc.Embroidery--Normal embroidery,3Dembroidery,Beadembroidery,etc .Rhinestone,Nailhead,Rhinestud,etc .Washed technic,Dip-dye,Patch ,Woven,etc. |
| Usage | Hiking, camping, shooting, tennis, horse riding, school |
| Collar Type | Hooded,Stand Collar,V-Neck,Crew Neck |
| Moq | 1 piece for standard styles, 100for custom |
| Wholesale Pricing | No MOQ, factory-direct pricing-enjoy even better rates on bulk orders! |
| Sample Policy | Paid samples, cost deducted from bulk order |
| Lead Time | 3 business days (standard), 7 days (custom) |
| Payment Methods | Bank Transfer, Credit Card, PayPal, and more |
| Shipping Options | DHL, FedEx, UPS, Custom Logistics |
| Delivery Time | 7-14 business days |
| Return Policy | 7-day return for quality issues |
| Quality Control | Multi-stage inspection process |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Guangzhou Peifeng Import and Export Co., Ltd.
