Customizable Public Area Directional Signage System for Events
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$20.00 - 30.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Type
Guidance Direction Directory
Material
Stainless Steel
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
YJ-wayfinding
Luminous Intensity
High
Application
Outdoor
Feature
Durable
Lifespan
Over 10000 Hours
Transformer
Meanwell
Power Consumption
Low Power Consumption
Transport Package
Corrugated Case or Wooden Case
Specification
customizable
Trademark
YIJIAO
Origin
China
Hs Code
9405600000
Production Capacity
5000m Per Week
Package Size
40.00cm * 40.00cm * 20.00cm
Package Gross Weight
4.000kg
Product Name
Wayfinging Sign
Surface Finish
Brushed, polishing, electroplating, anodizing, painting, powder coating, aged finish
Sample
1) Sample cost need discuss 2) Freight charge will be covered by customer
Light Source
LED
Payment Term
T/T(50% as deposit and 50% before shipment)
Delivery
7-15 days after confirming all order details and receiving deposit
Moq
1 set
Lobby Signage
Reception Signs
Restroom Signages
Door Signs
Toilet Signages
Interior Signs
Conference Room Signs
Exterior Signs
Departmental Signs
Directory Boards
| Customization | Available |
|---|---|
| Type | Guidance Direction Directory |
| Material | Stainless Steel |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | YJ-wayfinding |
| Luminous Intensity | High |
| Application | Outdoor |
| Feature | Durable |
| Lifespan | Over 10000 Hours |
| Transformer | Meanwell |
| Power Consumption | Low Power Consumption |
| Transport Package | Corrugated Case or Wooden Case |
| Specification | customizable |
| Trademark | YIJIAO |
| Origin | China |
| Hs Code | 9405600000 |
|---|---|
| Production Capacity | 5000m Per Week |
| Package Size | 40.00cm * 40.00cm * 20.00cm |
| Package Gross Weight | 4.000kg |
| Product Name | Wayfinging Sign |
| Surface Finish | Brushed, polishing, electroplating, anodizing, painting, powder coating, aged finish |
| Sample | 1) Sample cost need discuss 2) Freight charge will be covered by customer |
| Light Source | LED |
| Payment Term | T/T(50% as deposit and 50% before shipment) |
| Delivery | 7-15 days after confirming all order details and receiving deposit |
| Moq | 1 set |
| Lobby Signage | Reception Signs |
| Restroom Signages | Door Signs |
| Toilet Signages | Interior Signs |
| Conference Room Signs | Exterior Signs |
| Departmental Signs | Directory Boards |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Kunshan Yijiao Decorative Engineering Co., Ltd.
