Customizable Hengxiang Digital Art Paper - Matte and Gloss, Any Size
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$700.00 - 760.00
25+
025
End
Key attributes
Customization
Available
Feature
Print
Usage
Gift Wrapping Paper, Mazagine or Book
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Coating Material
Kaolinite
Paper Type
Print Paper
Weight
80g-300g
Coating Side
Double Side
Quality
A
Decorative Pattern
Gloss
Gloss
High Gloss Paper
Pulp Style
Virgin
Variety
Gloss/Matt
Transport Package
Reel
Specification
any size
Trademark
hengxiang
Origin
China
Hs Code
481092
Production Capacity
10000
Package Size
71.00cm * 71.00cm * 195.00cm
Package Gross Weight
625.000kg
Packaging Details
REEL
1*20gp
18-19ton
1*40gp
24-25ton
| Customization | Available |
|---|---|
| Feature | |
| Usage | Gift Wrapping Paper, Mazagine or Book |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Coating Material | Kaolinite |
| Paper Type | Print Paper |
| Weight | 80g-300g |
| Coating Side | Double Side |
| Quality | A |
| Decorative Pattern | Gloss |
| Gloss | High Gloss Paper |
| Pulp Style | Virgin |
|---|---|
| Variety | Gloss/Matt |
| Transport Package | Reel |
| Specification | any size |
| Trademark | hengxiang |
| Origin | China |
| Hs Code | 481092 |
| Production Capacity | 10000 |
| Package Size | 71.00cm * 71.00cm * 195.00cm |
| Package Gross Weight | 625.000kg |
| Packaging Details | REEL |
| 1*20gp | 18-19ton |
| 1*40gp | 24-25ton |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
ZHEJIANG HENGXIANG SUPPLY CHAIN CO., LTD.
