Gantry CNC Plasma Cutting Machine with Round Tube
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$8,450.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
After-Sales Service
Provided
Warranty
2 Years
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Customized
Customized
Layout
Horizontal
Cutting Material
Copper, Carbon Steel, Iron, Aluminum, Metal Alloy, Stainless Steel
Automatic Grade
Automatic
Power Source
Electric
Cutting Mode
Plasma Cutting
Power Supply
Huayuan 120A
Transport Package
Waterproof Wrap Film Protect and Strong Plywood
Specification
3000*6000 mm
Trademark
HUAXIA
Origin
Shandong
Hs Code
8456401000
Production Capacity
50 Set/ Month
Package Size
700.00cm * 700.00cm * 200.00cm
Package Gross Weight
3000.000kg
Control System
FLMC-F2300B/STARTFIRE
Flame Cutting Torch
The special NC flame cutting torch
Plasma Power Supply
According to the customer requirement
Torch Distance (Mm)
200
Travelling Speed(Mm/Min)
0-10000
Cutting Speed (Mm/Min)
0-6000
Flame Cutting Thickness(Mm)
5-300
Plasma Cutting Thickness(Mm)
Accoding the plasma power
Gas Type
Acetylene,propane or natureal gas
Cutting Table And Base
We will supply drawing of cutting table Base (H-beam) and cutting table are not supplied
Quantity(Sets)
1 - 1
Est. Time(Days)
10
| Customization | Available |
|---|---|
| After-Sales Service | Provided |
| Warranty | 2 Years |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Customized | Customized |
| Layout | Horizontal |
| Cutting Material | Copper, Carbon Steel, Iron, Aluminum, Metal Alloy, Stainless Steel |
| Automatic Grade | Automatic |
| Power Source | Electric |
| Cutting Mode | Plasma Cutting |
| Power Supply | Huayuan 120A |
| Transport Package | Waterproof Wrap Film Protect and Strong Plywood |
| Specification | 3000*6000 mm |
| Trademark | HUAXIA |
| Origin | Shandong |
| Hs Code | 8456401000 |
|---|---|
| Production Capacity | 50 Set/ Month |
| Package Size | 700.00cm * 700.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 3000.000kg |
| Control System | FLMC-F2300B/STARTFIRE |
| Flame Cutting Torch | The special NC flame cutting torch |
| Plasma Power Supply | According to the customer requirement |
| Torch Distance (Mm) | 200 |
| Travelling Speed(Mm/Min) | 0-10000 |
| Cutting Speed (Mm/Min) | 0-6000 |
| Flame Cutting Thickness(Mm) | 5-300 |
| Plasma Cutting Thickness(Mm) | Accoding the plasma power |
| Gas Type | Acetylene,propane or natureal gas |
| Cutting Table And Base | We will supply drawing of cutting table Base (H-beam) and cutting table are not supplied |
| Quantity(Sets) | 1 - 1 |
| Est. Time(Days) | 10 |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Jinan Huaxia Machinery Equipment Co., Ltd.
