2025 CNC Glass Cutting Machine for Precise Shapes From Glass Sheets
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$17,000.00 - 21,000.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Certification
CE
Maximum Cutting Thickness
15 mm
Model No.
TYJT-2420
Power Supply
380V
Safety Features
Safety Sensor
Transport Package
Wooden Container
Specification
customized
Trademark
toyo
Origin
China
Package Size
0.00cm * 0.00cm * 0.00cm
Package Gross Weight
0.000kg
Dimensions
3630*4700*1400mm
Height Of The Working Table
850mm
Glass Max Processing Size
2440*2000
Cutting Thickness
3-19mm (air pressure control)
Cutting Speed
0-180m/min
Voltage & Air Pressure
380V/50HZ, 0.6MPA
Loading Speed
15-40 seconds
Installed Power
11.8 KW
Net Weight
3000KG
| Customization | Available |
|---|---|
| Certification | CE |
| Maximum Cutting Thickness | 15 mm |
| Model No. | TYJT-2420 |
| Power Supply | 380V |
| Safety Features | Safety Sensor |
| Transport Package | Wooden Container |
| Specification | customized |
| Trademark | toyo |
| Origin | China |
| Package Size | 0.00cm * 0.00cm * 0.00cm |
| Package Gross Weight | 0.000kg |
|---|---|
| Dimensions | 3630*4700*1400mm |
| Height Of The Working Table | 850mm |
| Glass Max Processing Size | 2440*2000 |
| Cutting Thickness | 3-19mm (air pressure control) |
| Cutting Speed | 0-180m/min |
| Voltage & Air Pressure | 380V/50HZ, 0.6MPA |
| Loading Speed | 15-40 seconds |
| Installed Power | 11.8 KW |
| Net Weight | 3000KG |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Qingdao Toyo Industry Co., Ltd.
