Latest Wod Stripe Design Men's Fashion Micro Poly Skinny Ties
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$1.45
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Polyester
Type
Necktie
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
8414
Style
Embroidered
Pattern
Jacquard
Woven Poly Necktie
148X7X3.8cm
Transport Package
One PCS One Polybag
Specification
SGS
Trademark
GLOBAL
Origin
Shaoxing Zhejiang
Hs Code
6215200000
Production Capacity
100, 000.00PCS Per Year
Package Size
40.00cm * 12.00cm * 5.00cm
Package Gross Weight
0.060kg
Product Name
Woven Tie
Keywords
Tie
Color
Multiple Styles And Colors Available (Customized Logo Accepted)
Features
Fashion / Classic
Design
OEM Design Accepted
Delivery Terms
Express / Air Or Sea
Size
5 - 9cm Wide 110 - 165cm Long According To Customer's Specific Requirements
Logo
Jacquard Or Printing
Use
Clothing Accessories
Moq
LOW MOQ
Sample
Accept
Oem & Odm Custom
Accept
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Polyester |
| Type | Necktie |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | 8414 |
| Style | Embroidered |
| Pattern | Jacquard |
| Woven Poly Necktie | 148X7X3.8cm |
| Transport Package | One PCS One Polybag |
| Specification | SGS |
| Trademark | GLOBAL |
| Origin | Shaoxing Zhejiang |
| Hs Code | 6215200000 |
| Production Capacity | 100, 000.00PCS Per Year |
|---|---|
| Package Size | 40.00cm * 12.00cm * 5.00cm |
| Package Gross Weight | 0.060kg |
| Product Name | Woven Tie |
| Keywords | Tie |
| Color | Multiple Styles And Colors Available (Customized Logo Accepted) |
| Features | Fashion / Classic |
| Design | OEM Design Accepted |
| Delivery Terms | Express / Air Or Sea |
| Size | 5 - 9cm Wide 110 - 165cm Long According To Customer's Specific Requirements |
| Logo | Jacquard Or Printing |
| Use | Clothing Accessories |
| Moq | LOW MOQ |
| Sample | Accept |
| Oem & Odm Custom | Accept |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shengzhou Future Necktie & Dress Co., Ltd.
