Stainless Steel 304/316 Material Cable Tie 7.9X500mm
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.03
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Certification
RoHS, ISO, CE
Color
Silver
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
NKCP
Fire Rating
94V2
Size
4.0mm 4.6mm 7.9mm 10mm
Material
Stainless Steel
Type
Self-Locking Cable Tie
Sample
Free
Moq
1 PCS
Quality
High
Packing
100PCS/Bag
Transport Package
100PCS/Bag with Label
Specification
all lengths are available
Trademark
NIKO
Origin
China
Hs Code
73269090
Production Capacity
99999999PCS/Week
Package Size
20.00cm * 15.00cm * 10.00cm
Package Gross Weight
0.500kg
Width
4mm 4.6mm 7.9mm 10mm 12mm 16mm 19mm
Length
All length are available
Usage
Bundling Wires
Temperature
(-60~+150)
Oem
accepted
Customize
accepted
| Customization | Available |
|---|---|
| Certification | RoHS, ISO, CE |
| Color | Silver |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | NKCP |
| Fire Rating | 94V2 |
| Size | 4.0mm 4.6mm 7.9mm 10mm |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Self-Locking Cable Tie |
| Sample | Free |
| Moq | 1 PCS |
| Quality | High |
| Packing | 100PCS/Bag |
| Transport Package | 100PCS/Bag with Label |
|---|---|
| Specification | all lengths are available |
| Trademark | NIKO |
| Origin | China |
| Hs Code | 73269090 |
| Production Capacity | 99999999PCS/Week |
| Package Size | 20.00cm * 15.00cm * 10.00cm |
| Package Gross Weight | 0.500kg |
| Width | 4mm 4.6mm 7.9mm 10mm 12mm 16mm 19mm |
| Length | All length are available |
| Usage | Bundling Wires |
| Temperature | (-60~+150) |
| Oem | accepted |
| Customize | accepted |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
NIKO Electric Co., Ltd.
