Wholesale Multifunction Ss Ball Locking Cable Ties
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.02
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Certification
RoHS, ISO, CE, UL
Color
Silver
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
NKC
Fire Rating
94V2
Size
4.0mm 4.6mm 7.9mm 10mm 12mm 16mm 19mm
Material
Stainless Steel
Type
Self-Locking Cable Tie
Sample
Free
Moq
1 PCS
Quality
High
Packing
100PCS/Bag
Transport Package
100PCS/Bag with Label
Specification
all lengths are available
Trademark
NIKO
Origin
China
Hs Code
73269090
Production Capacity
99999999PCS/Week
Package Size
20.00cm * 15.00cm * 10.00cm
Package Gross Weight
0.100kg
Width
4mm 4.6mm 7.9mm 10mm 12mm 16mm 19mm
Length
All length are available
Usage
Bundling Wires
Temperature
(-60~+150)
Oem
accepted
Customize
accepted
Delivey Time
1~3 days according to your quantity
| Customization | Available |
|---|---|
| Certification | RoHS, ISO, CE, UL |
| Color | Silver |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | NKC |
| Fire Rating | 94V2 |
| Size | 4.0mm 4.6mm 7.9mm 10mm 12mm 16mm 19mm |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Self-Locking Cable Tie |
| Sample | Free |
| Moq | 1 PCS |
| Quality | High |
| Packing | 100PCS/Bag |
| Transport Package | 100PCS/Bag with Label |
|---|---|
| Specification | all lengths are available |
| Trademark | NIKO |
| Origin | China |
| Hs Code | 73269090 |
| Production Capacity | 99999999PCS/Week |
| Package Size | 20.00cm * 15.00cm * 10.00cm |
| Package Gross Weight | 0.100kg |
| Width | 4mm 4.6mm 7.9mm 10mm 12mm 16mm 19mm |
| Length | All length are available |
| Usage | Bundling Wires |
| Temperature | (-60~+150) |
| Oem | accepted |
| Customize | accepted |
| Delivey Time | 1~3 days according to your quantity |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
NIKO Electric Co., Ltd.
