French-Style Moonlight White Tea White Lace Dress - High-End Elegant Age-Reducing Maxi Dress
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$26.00
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Nylon
Occasion
Daily
Model No.
Dress
Pattern
No Print Pattern
Season
Spring & Autumn
Sleeve Type
Short Sleeve
Style
Elegant
Dress Length
Maxi Length
Neckline Style
V-Neck
Closure Type
Invisible Back Zipper
Size Range
Can Be Customizied
Transport Package
by Sea, Air, or Express(Fob Shanghai)
Specification
50*40 cm
Trademark
Shanghaicijianyuan
Origin
Shanghai
Hs Code
6204440090
Production Capacity
200000pieces/Year
Package Size
0.00cm * 0.00cm * 0.00cm
Package Gross Weight
0.000kg
Product Type:
Dress
Material:
100% Nylon
Size:
Can be customizied
Shipment:
By sea,air,or express(FOB Shanghai)
Season:
Spring/summer
Applicable Population
25-29Years
Applicable Occasion
Any Occasion
Orgin:
China
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Nylon |
| Occasion | Daily |
| Model No. | Dress |
| Pattern | No Print Pattern |
| Season | Spring & Autumn |
| Sleeve Type | Short Sleeve |
| Style | Elegant |
| Dress Length | Maxi Length |
| Neckline Style | V-Neck |
| Closure Type | Invisible Back Zipper |
| Size Range | Can Be Customizied |
| Transport Package | by Sea, Air, or Express(Fob Shanghai) |
| Specification | 50*40 cm |
| Trademark | Shanghaicijianyuan |
|---|---|
| Origin | Shanghai |
| Hs Code | 6204440090 |
| Production Capacity | 200000pieces/Year |
| Package Size | 0.00cm * 0.00cm * 0.00cm |
| Package Gross Weight | 0.000kg |
| Product Type: | Dress |
| Material: | 100% Nylon |
| Size: | Can be customizied |
| Shipment: | By sea,air,or express(FOB Shanghai) |
| Season: | Spring/summer |
| Applicable Population | 25-29Years |
| Applicable Occasion | Any Occasion |
| Orgin: | China |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shanghai Cijianyuan Fashion Co., Ltd
