French off-The-Shoulder Elegant Winter Evening Dress
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$26.00
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Collar Type
Boat Neckline
Color
Black
Model No.
Dress
Length
Long
Material
Viscose
Occasion
Casual
Sleeve Length
Long Sleeve
Style
A-line
Season
Autumn&Winter
Applicable Occasions
Any Occasion
Applicable Population
Ladies
Packaging Method
One Piece Into One Polybag
Transport Package
by Sea, Air, or Express(Fob Shanghai)
Specification
50*40 cm
Trademark
shanghaicijianyuan
Origin
Shanghai
Hs Code
6204440090
Production Capacity
200000pieces/Year
Package Size
0.00cm * 0.00cm * 0.00cm
Package Gross Weight
0.000kg
Applicable Occasion
Any Occasion
Logo
Can Be Customizied
Orgin
Shanghai, China
Sleeves
Longsleeves
Fabric
45.6% Viscose, 32.3% Polyester, 22.1% Nylon
Lining
100% Polyeste
| Customization | Available |
|---|---|
| Collar Type | Boat Neckline |
| Color | Black |
| Model No. | Dress |
| Length | Long |
| Material | Viscose |
| Occasion | Casual |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Style | A-line |
| Season | Autumn&Winter |
| Applicable Occasions | Any Occasion |
| Applicable Population | Ladies |
| Packaging Method | One Piece Into One Polybag |
| Transport Package | by Sea, Air, or Express(Fob Shanghai) |
| Specification | 50*40 cm |
|---|---|
| Trademark | shanghaicijianyuan |
| Origin | Shanghai |
| Hs Code | 6204440090 |
| Production Capacity | 200000pieces/Year |
| Package Size | 0.00cm * 0.00cm * 0.00cm |
| Package Gross Weight | 0.000kg |
| Applicable Occasion | Any Occasion |
| Logo | Can Be Customizied |
| Orgin | Shanghai, China |
| Sleeves | Longsleeves |
| Fabric | 45.6% Viscose, 32.3% Polyester, 22.1% Nylon |
| Lining | 100% Polyeste |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shanghai Cijianyuan Fashion Co., Ltd
