Round Neck Dress with Pearl Trim
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$33.00
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Polyester
Occasion
Daily
Model No.
Dress
Pattern
No Printed Pattern
Season
Spring & Autumn
Sleeve Type
Long Sleeve
Style
Commuter Style
Dress Length Specification
MIDI Length
Neckline Style
Round Neck
Silhouette Design
Slim-Fit
Closure Method
Pullover
Transport Package
by Sea, Air, or Express(Fob Shanghai)
Specification
50*40 cm
Trademark
Shanghaicijianyuan
Origin
Shanghai
Hs Code
6204440090
Production Capacity
200000pieces/Year
Package Size
0.00cm * 0.00cm * 0.00cm
Package Gross Weight
0.000kg
Applicable Population
24-29 Years
Applicable Occasion
Any Occasion
Logo
Can Be Customizied
Orgin
Shanghai, China
Sleeves
Long Sleeve
Clothing Fabric Composition
50% Polyester Fiber + Polyester Film Fiber, 27% Viscose Fiber, 11.5% Cotton, 8.5% Nylon, 3% Wool; excluding lace trim.
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Polyester |
| Occasion | Daily |
| Model No. | Dress |
| Pattern | No Printed Pattern |
| Season | Spring & Autumn |
| Sleeve Type | Long Sleeve |
| Style | Commuter Style |
| Dress Length Specification | MIDI Length |
| Neckline Style | Round Neck |
| Silhouette Design | Slim-Fit |
| Closure Method | Pullover |
| Transport Package | by Sea, Air, or Express(Fob Shanghai) |
| Specification | 50*40 cm |
|---|---|
| Trademark | Shanghaicijianyuan |
| Origin | Shanghai |
| Hs Code | 6204440090 |
| Production Capacity | 200000pieces/Year |
| Package Size | 0.00cm * 0.00cm * 0.00cm |
| Package Gross Weight | 0.000kg |
| Applicable Population | 24-29 Years |
| Applicable Occasion | Any Occasion |
| Logo | Can Be Customizied |
| Orgin | Shanghai, China |
| Sleeves | Long Sleeve |
| Clothing Fabric Composition | 50% Polyester Fiber + Polyester Film Fiber, 27% Viscose Fiber, 11.5% Cotton, 8.5% Nylon, 3% Wool; excluding lace trim. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shanghai Cijianyuan Fashion Co., Ltd
