Fall Women's Elegant White Dress - Cross Detail
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$32.00
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Polyester
Occasion
Party
Model No.
Dress
Season
Spring & Autumn
Sleeve Type
Long Sleeve
Neckline Style
V-Neck
Dress Length
Maxi Length
Waist Design
Fitted Waist
Dress Style
Maxi Dress
Transport Package
by Sea, Air, or Express(Fob Shanghai)
Specification
50*40 cm
Trademark
Shanghaicijianyuan
Origin
Shanghai
Hs Code
6204440090
Production Capacity
200000pieces/Year
Package Size
0.00cm * 0.00cm * 0.00cm
Package Gross Weight
0.000kg
Applicable Population
25-29 Years
Applicable Occasion
Any Occasion
Logo
Can Be Customizied
Orgin
Shanghai, China
Sleeves
LongSleeves
Clothing Fabric Composition
95% Polyester, 5% Polyvinyl Chloride
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Polyester |
| Occasion | Party |
| Model No. | Dress |
| Season | Spring & Autumn |
| Sleeve Type | Long Sleeve |
| Neckline Style | V-Neck |
| Dress Length | Maxi Length |
| Waist Design | Fitted Waist |
| Dress Style | Maxi Dress |
| Transport Package | by Sea, Air, or Express(Fob Shanghai) |
| Specification | 50*40 cm |
| Trademark | Shanghaicijianyuan |
|---|---|
| Origin | Shanghai |
| Hs Code | 6204440090 |
| Production Capacity | 200000pieces/Year |
| Package Size | 0.00cm * 0.00cm * 0.00cm |
| Package Gross Weight | 0.000kg |
| Applicable Population | 25-29 Years |
| Applicable Occasion | Any Occasion |
| Logo | Can Be Customizied |
| Orgin | Shanghai, China |
| Sleeves | LongSleeves |
| Clothing Fabric Composition | 95% Polyester, 5% Polyvinyl Chloride |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shanghai Cijianyuan Fashion Co., Ltd
