Long-Sleeve V-Neck Slightly Fitted Waist Knitted Dress
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$33.00
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Polyester Viscose Polyamide
Occasion
Daily
Model No.
Dress
Pattern
No Print Pattern
Season
Autumn
Sleeve Type
Long Sleeve
Style
Sweet
Dress Length
Maxi Length
Neckline Style
V-Neck
Waist Design
Fitted Waist
Color
Solid Ivory
Transport Package
by Sea, Air, or Express(Fob Shanghai)
Specification
50*40 cm
Trademark
Shanghaicijianyuan
Origin
Shanghai
Hs Code
6204440090
Production Capacity
200000pieces/Year
Package Size
0.00cm * 0.00cm * 0.00cm
Package Gross Weight
0.000kg
Applicable Population
24-30Years
Applicable Occasion
Any Occasion
Logo
Can Be Customizied
Orgin
Shanghai, China
Sleeves
LongSleeves
Clothing Fabric Composition
Polyester42.4%,Viscose39.6%,Polyamide18%
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Polyester Viscose Polyamide |
| Occasion | Daily |
| Model No. | Dress |
| Pattern | No Print Pattern |
| Season | Autumn |
| Sleeve Type | Long Sleeve |
| Style | Sweet |
| Dress Length | Maxi Length |
| Neckline Style | V-Neck |
| Waist Design | Fitted Waist |
| Color | Solid Ivory |
| Transport Package | by Sea, Air, or Express(Fob Shanghai) |
| Specification | 50*40 cm |
|---|---|
| Trademark | Shanghaicijianyuan |
| Origin | Shanghai |
| Hs Code | 6204440090 |
| Production Capacity | 200000pieces/Year |
| Package Size | 0.00cm * 0.00cm * 0.00cm |
| Package Gross Weight | 0.000kg |
| Applicable Population | 24-30Years |
| Applicable Occasion | Any Occasion |
| Logo | Can Be Customizied |
| Orgin | Shanghai, China |
| Sleeves | LongSleeves |
| Clothing Fabric Composition | Polyester42.4%,Viscose39.6%,Polyamide18% |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shanghai Cijianyuan Fashion Co., Ltd
