Stylish Simple Dress for Muslim Women - Ramadan Collection
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$10.88
50+
050
End
Key attributes
Customization
Available
Gender
Women
Age Group
Adults
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
MC024
Size
Custom Made Size
Material
Spandex/Polyester
Type
Muslim Cloth
Technics
None
Color
Custom
Keywords
Long Dresses Women
Silhouette
A-Line
Fabric Type
Nida
Feature
Breathable, Washable,Soft
Single Gross Weight
0.680kg
Quality
High-Quality
Style
Modest
7 Days Sample Order Lead Time
Support
Key Words
Muslim Long Dress Muslim
Service
Custom OEM ODM
Moq
50PCS
Dresses Length
Maxi Standard
Supply Type
OEM Service
Specification
32*32*2
Trademark
Habib
Origin
Guangdong, China
Hs Code
6104430000
Production Capacity
1000000 Per Year
Package Size
32.00cm * 32.00cm * 2.00cm
Package Gross Weight
0.680kg
| Customization | Available |
|---|---|
| Gender | Women |
| Age Group | Adults |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | MC024 |
| Size | Custom Made Size |
| Material | Spandex/Polyester |
| Type | Muslim Cloth |
| Technics | None |
| Color | Custom |
| Keywords | Long Dresses Women |
| Silhouette | A-Line |
| Fabric Type | Nida |
| Feature | Breathable, Washable,Soft |
| Single Gross Weight | 0.680kg |
|---|---|
| Quality | High-Quality |
| Style | Modest |
| 7 Days Sample Order Lead Time | Support |
| Key Words | Muslim Long Dress Muslim |
| Service | Custom OEM ODM |
| Moq | 50PCS |
| Dresses Length | Maxi Standard |
| Supply Type | OEM Service |
| Specification | 32*32*2 |
| Trademark | Habib |
| Origin | Guangdong, China |
| Hs Code | 6104430000 |
| Production Capacity | 1000000 Per Year |
| Package Size | 32.00cm * 32.00cm * 2.00cm |
| Package Gross Weight | 0.680kg |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Xingguo Xinrong Garments Co., Ltd.
