Factory Direct Sales Logo Printing Wooden Golf Tees Colorful Golf Tee
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.03
10,000+
010,000
End
Key attributes
Customization
Available
Type
Golf Tees
Usage
Racing, Entertainment, Gift, Fitness
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
TAG-GCTW-001
People
Men
Size
L
Customized
Customized
Condition
New
Length
70 mm
Applicable Consumer
Beginner/Intermediate Golf Players
Transport Package
Blank for Inner Box, Shipping Mark on Outer Carton
Specification
Wood
Trademark
Customized
Origin
The People' S Republic of China
Hs Code
95063900
Production Capacity
1, 500, 000 Pieces/Year
Package Size
37.00cm * 37.00cm * 37.00cm
Package Gross Weight
11.000kg
Material
Wood
Moq
10000PCS
Package
10000pcs/outer carton
Outer Carton Size
37*37*37CM
| Customization | Available |
|---|---|
| Type | Golf Tees |
| Usage | Racing, Entertainment, Gift, Fitness |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | TAG-GCTW-001 |
| People | Men |
| Size | L |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Length | 70 mm |
| Applicable Consumer | Beginner/Intermediate Golf Players |
| Transport Package | Blank for Inner Box, Shipping Mark on Outer Carton |
|---|---|
| Specification | Wood |
| Trademark | Customized |
| Origin | The People' S Republic of China |
| Hs Code | 95063900 |
| Production Capacity | 1, 500, 000 Pieces/Year |
| Package Size | 37.00cm * 37.00cm * 37.00cm |
| Package Gross Weight | 11.000kg |
| Material | Wood |
| Moq | 10000PCS |
| Package | 10000pcs/outer carton |
| Outer Carton Size | 37*37*37CM |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Zhangzhou Albatross Sports Technology Co., Ltd.
