Stock Stainless Steel Female Thread Reducing Tee
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.30 - 0.90
500+
0500
End
Key attributes
Customization
Available
Standard
DIN, GB
Material
Stainless Steel
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Connection
Flange
Head Type
Round
Pipe Size
1/4", 3/8", 1/2", 3/4", 1", 1 1/4", 1 1/2", 2"
Transport Package
Carton and Pallet
Specification
customized
Trademark
OEM
Origin
Made in China
Hs Code
74122090
Production Capacity
30000PCS/Month
Package Size
30.00cm * 20.00cm * 10.00cm
Package Gross Weight
5.000kg
Package Way
Standars Carton+pallet or Customized like Blister all ok
Leadtime
30 days as usual, it will base on the order QTY and delivery due to customer's plan
Payment
T/T or L/C
Moq:
1000PCS
Transportation
By sea or By air
Equipment
Forging Machine, CNC machine,stamping machine, sand blasting machine etc
Customized
Customized are welcome
Qc Inspection
100% inspection before package and delivery
Factory Experience
More than 20 years manufacture and customized products experience
Certificate
ISO9001:2015, ROHS, SGS, Material Certification
Sample
Samples and Dimensions report will offer to customer for confirmati
| Customization | Available |
|---|---|
| Standard | DIN, GB |
| Material | Stainless Steel |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Connection | Flange |
| Head Type | Round |
| Pipe Size | 1/4", 3/8", 1/2", 3/4", 1", 1 1/4", 1 1/2", 2" |
| Transport Package | Carton and Pallet |
| Specification | customized |
| Trademark | OEM |
| Origin | Made in China |
| Hs Code | 74122090 |
| Production Capacity | 30000PCS/Month |
|---|---|
| Package Size | 30.00cm * 20.00cm * 10.00cm |
| Package Gross Weight | 5.000kg |
| Package Way | Standars Carton+pallet or Customized like Blister all ok |
| Leadtime | 30 days as usual, it will base on the order QTY and delivery due to customer's plan |
| Payment | T/T or L/C |
| Moq: | 1000PCS |
| Transportation | By sea or By air |
| Equipment | Forging Machine, CNC machine,stamping machine, sand blasting machine etc |
| Customized | Customized are welcome |
| Qc Inspection | 100% inspection before package and delivery |
| Factory Experience | More than 20 years manufacture and customized products experience |
| Certificate | ISO9001:2015, ROHS, SGS, Material Certification |
| Sample | Samples and Dimensions report will offer to customer for confirmati |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Ningbo HuaHui Metal Products Co., Ltd.
