Best Seller New Arrivals Wholesale High Quality Yacht Hardware AISI316 Stainless Steel 90° Handrail Tee
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe →
US$4.41
10+
010
End
Key attributes
Customization
Available
Application
Boat, Yacht
Standard
CE/ISO9001/SGS
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
ALS5450-22
Customized
Customized
Surface Treatment
Polished
Material
Steel
Type
Hinges
Certificate
CE/ISO9001/SGS
Size
7/8",1", 7/8",1"
Surface
High Mirror Polished
Color
Silver
Oem
Accept
Package
Carton+Wooden Pallet
Brand Name
Alastin
Packing
Carton + Wooden Pallet
Moq
10 PCS
Transport Package
Carton Box
Specification
marine hardware
Trademark
POWER MARINE
Origin
Shandong China(Mainland)
Production Capacity
15000 Acre/Acres Per Month
Package Size
23.00cm * 26.00cm * 25.00cm
Package Gross Weight
3.400kg
Products Name
316/304 Stainless Steel Marine Handrail Bimini Pipe Connector For Boat
Brand
ALASTIN
Service
ODM , OEM , Accept Customization
| Customization | Available |
|---|---|
| Application | Boat, Yacht |
| Standard | CE/ISO9001/SGS |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | ALS5450-22 |
| Customized | Customized |
| Surface Treatment | Polished |
| Material | Steel |
| Type | Hinges |
| Certificate | CE/ISO9001/SGS |
| Size | 7/8",1", 7/8",1" |
| Surface | High Mirror Polished |
| Color | Silver |
| Oem | Accept |
|---|---|
| Package | Carton+Wooden Pallet |
| Brand Name | Alastin |
| Packing | Carton + Wooden Pallet |
| Moq | 10 PCS |
| Transport Package | Carton Box |
| Specification | marine hardware |
| Trademark | POWER MARINE |
| Origin | Shandong China(Mainland) |
| Production Capacity | 15000 Acre/Acres Per Month |
| Package Size | 23.00cm * 26.00cm * 25.00cm |
| Package Gross Weight | 3.400kg |
| Products Name | 316/304 Stainless Steel Marine Handrail Bimini Pipe Connector For Boat |
| Brand | ALASTIN |
| Service | ODM , OEM , Accept Customization |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
🏭
Qingdao Alastin Outdoor Products Co., Ltd.
