Factory Best Quality 110*50mm PVC Drainage Pipe Y Tee
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.60
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Material
PVC
Hardness
Hard Tube
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
PVC fitting-2
Type
Thermosetting Plastic Pipe
Color
Color
Hollow
Hollow
Shape
Round
Usage
Drainpipe, Water Supply Pipe, Threading Pipe, Wire and Cable Pipe, Agricultural Irrigation Pipe
Certification
ISO9001
Mini Order
10 PCS
Delivery Time
3 Days
Size
50-315mm
Transport Package
Plastic Bag
Specification
20-1000
Trademark
fosite
Origin
China
Hs Code
3917400000
Production Capacity
5000tons
Package Size
10.00cm * 10.00cm * 10.00cm
Package Gross Weight
1.000kg
Standard
GB/T2836.1-2006, CB/T 5836.2-2006
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | PVC |
| Hardness | Hard Tube |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | PVC fitting-2 |
| Type | Thermosetting Plastic Pipe |
| Color | Color |
| Hollow | Hollow |
| Shape | Round |
| Usage | Drainpipe, Water Supply Pipe, Threading Pipe, Wire and Cable Pipe, Agricultural Irrigation Pipe |
| Certification | ISO9001 |
| Mini Order | 10 PCS |
|---|---|
| Delivery Time | 3 Days |
| Size | 50-315mm |
| Transport Package | Plastic Bag |
| Specification | 20-1000 |
| Trademark | fosite |
| Origin | China |
| Hs Code | 3917400000 |
| Production Capacity | 5000tons |
| Package Size | 10.00cm * 10.00cm * 10.00cm |
| Package Gross Weight | 1.000kg |
| Standard | GB/T2836.1-2006, CB/T 5836.2-2006 |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Hebei Shentong Plastic Co., Ltd.
