Cheap Best Components False Suspended Ceiling Frame T Bar Main Tee Cross Tee
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.60
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
After-Sales Service
Available
Warranty
Available
Model No.
T188
Certification
ACS, ISO9001, RoHS, CE
Specification
38X12mm, 38x12mm
Shape
U-type
Usage
Terminal Building, Station, Playground, Hotel, Factory, Office Building, Home
Function
Sound Proof, Fireproofing, Anti-Corrosion, Damp-Proof
Material
Steel
Corrossion
Anti-Rust
Packing
20PCS
Weight
0.5kgs-1kgs
Delivery
Very Fast
Transport Package
Pallet
Trademark
JINXING, SIDA MATE, NEW ALPHA
Origin
Linyi
Hs Code
7216910000
Production Capacity
300000
Item
Specification
Main Channel
38x12mm
V Main Channel
32x20mm
| Customization | Available |
|---|---|
| After-Sales Service | Available |
| Warranty | Available |
| Model No. | T188 |
| Certification | ACS, ISO9001, RoHS, CE |
| Specification | 38X12mm, 38x12mm |
| Shape | U-type |
| Usage | Terminal Building, Station, Playground, Hotel, Factory, Office Building, Home |
| Function | Sound Proof, Fireproofing, Anti-Corrosion, Damp-Proof |
| Material | Steel |
| Corrossion | Anti-Rust |
| Packing | 20PCS |
|---|---|
| Weight | 0.5kgs-1kgs |
| Delivery | Very Fast |
| Transport Package | Pallet |
| Trademark | JINXING, SIDA MATE, NEW ALPHA |
| Origin | Linyi |
| Hs Code | 7216910000 |
| Production Capacity | 300000 |
| Item | Specification |
| Main Channel | 38x12mm |
| V Main Channel | 32x20mm |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
New Alpha Building Materials (Shandong) Co., Ltd.
