Best Seller Copper Reducer V-Profile Tee T-Joiner Ireland Plumbing
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe →
US$0.95
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
After-Sales Service
Fine Service
Warranty
5 Years
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
JX016
Type
Equal
Connection
Press Connection
Material
Copper
Shape
Reducing Tee
Lateral
90°Tee
Head Code
Round
Wall Thickness
0.68-2.3mm
Finish
Polishing
Technics
Forged
Pressure Rating
6000LBS
Standard
GB
Certification
ISO
Using 1
Water Pipe Connection
Using 2
Refrigeration Air Condition
Description 1
Copper Tee
Description 2
Copper Reducing Tee
Description 3
Copper Connector
Cleanness
Polished
Oriented Market 1
Ireland
Oriented Market 2
Australia
Quantity
High
Transport Package
Box
Specification
300*300*400
Trademark
JHN
Origin
Zhuji Zhejiang China
Hs Code
7412100000
Production Capacity
200000PCS/Month
Package Size
10.00cm * 8.00cm * 10.00cm
Package Gross Weight
0.065kg
| Customization | Available |
|---|---|
| After-Sales Service | Fine Service |
| Warranty | 5 Years |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | JX016 |
| Type | Equal |
| Connection | Press Connection |
| Material | Copper |
| Shape | Reducing Tee |
| Lateral | 90°Tee |
| Head Code | Round |
| Wall Thickness | 0.68-2.3mm |
| Finish | Polishing |
| Technics | Forged |
| Pressure Rating | 6000LBS |
| Standard | GB |
| Certification | ISO |
|---|---|
| Using 1 | Water Pipe Connection |
| Using 2 | Refrigeration Air Condition |
| Description 1 | Copper Tee |
| Description 2 | Copper Reducing Tee |
| Description 3 | Copper Connector |
| Cleanness | Polished |
| Oriented Market 1 | Ireland |
| Oriented Market 2 | Australia |
| Quantity | High |
| Transport Package | Box |
| Specification | 300*300*400 |
| Trademark | JHN |
| Origin | Zhuji Zhejiang China |
| Hs Code | 7412100000 |
| Production Capacity | 200000PCS/Month |
| Package Size | 10.00cm * 8.00cm * 10.00cm |
| Package Gross Weight | 0.065kg |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
🏭
Zhejiang Jiangxin Copper Pipeline Co., Ltd.
