Manufacturer Best Sellers 2 Inch PE Plastic Tube Water Supply HDPE Pipe Fitting Tee
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.40
1,000+
01,000
End
Key attributes
Customization
Available
After-Sales Service
1 Year
Warranty
1 Year
Model No.
Plastic-Tee-2-55
Type
Equal
Connection
Welding
Material
PVC
Shape
Equal Tee
Lateral
WYE Tee
Head Code
Round
Wall Thickness
SCH STD
Finish
Black Painting
Technics
Welded
Pressure Rating
2000LBS
Standard
GB
Certification
ISO, CE
Single/Double
Double-Layer
Connect
Inline
Scope Of Application
PE Pipe PA Pipe
Pressure
70kg
Body Material
Polypropylene
Color
Semi-Transparent, Black, White or Custmize
Size
1/16"~1/4"
Moq
100 Pieces
Shape Option
Tee, Straight, Elbow, "Y" etc
Transport Package
Bagged
Specification
4m-16m
Trademark
jingjinji
Origin
Zhejiang, China
Hs Code
39174000
Production Capacity
100000000m/Year
Item
Value
Customized Support
OEM, ODM, OBM
Place Of Origin
Zhejiang, China
Haead Code
Square
Pe Cap Color
black, blue
Pe Cap Standard
ISO
Pe Cap Application
Water Conservancy
Pe Cap Size
160-630mm
Pe Cap Certificate
CE, ISO
Pe Cap Packing
Pp bag within carton
Pe Cap Moq
200pcs
E Cap Oem
Accetable
| Customization | Available |
|---|---|
| After-Sales Service | 1 Year |
| Warranty | 1 Year |
| Model No. | Plastic-Tee-2-55 |
| Type | Equal |
| Connection | Welding |
| Material | PVC |
| Shape | Equal Tee |
| Lateral | WYE Tee |
| Head Code | Round |
| Wall Thickness | SCH STD |
| Finish | Black Painting |
| Technics | Welded |
| Pressure Rating | 2000LBS |
| Standard | GB |
| Certification | ISO, CE |
| Single/Double | Double-Layer |
| Connect | Inline |
| Scope Of Application | PE Pipe PA Pipe |
| Pressure | 70kg |
| Body Material | Polypropylene |
| Color | Semi-Transparent, Black, White or Custmize |
| Size | 1/16"~1/4" |
|---|---|
| Moq | 100 Pieces |
| Shape Option | Tee, Straight, Elbow, "Y" etc |
| Transport Package | Bagged |
| Specification | 4m-16m |
| Trademark | jingjinji |
| Origin | Zhejiang, China |
| Hs Code | 39174000 |
| Production Capacity | 100000000m/Year |
| Item | Value |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Place Of Origin | Zhejiang, China |
| Haead Code | Square |
| Pe Cap Color | black, blue |
| Pe Cap Standard | ISO |
| Pe Cap Application | Water Conservancy |
| Pe Cap Size | 160-630mm |
| Pe Cap Certificate | CE, ISO |
| Pe Cap Packing | Pp bag within carton |
| Pe Cap Moq | 200pcs |
| E Cap Oem | Accetable |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Zhuji Qide Machinery Co., Ltd.
