Men Quick Dry T-Shirt Long Sleeve Shirts Outdoor Camouflage Clothing Hunting Tee
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$16.40
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Breathable, Quick-Drying, Body Shape, Waterproof
Model No.
H1004
Gender
Unisex
Material
Linen
Pattern
Pure Colour
Type
Suit
Usage
Fitness, Martial Arts & Boxing, Tactics
Size
S-XXXL
Transport Package
Carton
Specification
25*25*2cm
Trademark
HONGXIU
Origin
China
Hs Code
6109100092
Production Capacity
50000 Pieces/Month
Package Size
25.00cm * 25.00cm * 2.00cm
Package Gross Weight
1.500kg
Materials:
Spandex / Nylon , can customized
Colors:
Camouflage,Black, Blue,Red,Yellow, Light blue,White, also can be customized
Logo:
Can be customized
Packaging Details:
1. Flat packed 2. Each in a polybag 3. Suitable pcs in a carton
Sample Lead Time:
5-8 working days
Delivery Lead Time:
20-30 working days
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Breathable, Quick-Drying, Body Shape, Waterproof |
| Model No. | H1004 |
| Gender | Unisex |
| Material | Linen |
| Pattern | Pure Colour |
| Type | Suit |
| Usage | Fitness, Martial Arts & Boxing, Tactics |
| Size | S-XXXL |
| Transport Package | Carton |
| Specification | 25*25*2cm |
| Trademark | HONGXIU |
|---|---|
| Origin | China |
| Hs Code | 6109100092 |
| Production Capacity | 50000 Pieces/Month |
| Package Size | 25.00cm * 25.00cm * 2.00cm |
| Package Gross Weight | 1.500kg |
| Materials: | Spandex / Nylon , can customized |
| Colors: | Camouflage,Black, Blue,Red,Yellow, Light blue,White, also can be customized |
| Logo: | Can be customized |
| Packaging Details: | 1. Flat packed 2. Each in a polybag 3. Suitable pcs in a carton |
| Sample Lead Time: | 5-8 working days |
| Delivery Lead Time: | 20-30 working days |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Quanzhou Yilijia International Trade Co., Ltd.
