Fabric T-Shirt and Clothes Fashion Tie Dye
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.50 - 1.50
5,000+
05,000
End
Key attributes
Customization
Available
Colour
Red, Blue, Yellow, Black, Orange, Violet, Brown, Green
Appearance
Powder
Model No.
pv-0538
Usage
Textile, Paint
Type
S/H
Application Material
Cotton
Texture
Washable,Non-Toxic
Color
Customized
Volume
20ml
User
Age 3+
Transport Package
12PCS/Shrink Wraped, 48sets/Outer
Specification
EN71, ASTM
Trademark
OEM
Origin
China
Hs Code
3213100000
Production Capacity
150000000PCS Per Year
Package Size
20.00cm * 20.00cm * 10.00cm
Package Gross Weight
1.000kg
| Customization | Available |
|---|---|
| Colour | Red, Blue, Yellow, Black, Orange, Violet, Brown, Green |
| Appearance | Powder |
| Model No. | pv-0538 |
| Usage | Textile, Paint |
| Type | S/H |
| Application Material | Cotton |
| Texture | Washable,Non-Toxic |
| Color | Customized |
| Volume | 20ml |
| User | Age 3+ |
|---|---|
| Transport Package | 12PCS/Shrink Wraped, 48sets/Outer |
| Specification | EN71, ASTM |
| Trademark | OEM |
| Origin | China |
| Hs Code | 3213100000 |
| Production Capacity | 150000000PCS Per Year |
| Package Size | 20.00cm * 20.00cm * 10.00cm |
| Package Gross Weight | 1.000kg |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Ningbo Colorswoo Art Supply Co., Ltd.
