New Design 2PCS Set Peach Hip Training Clothes for Women, Ombre Seamless Workout Outfits High Waisted Yoga Leggings with Push up Sports Bra Gym Activewear
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$14.58
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Breathable, Quick-Drying, Body Shape, Moisture-Wicking, Gradient Color
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
MC20818
Gender
Women's
Material
90% Nylon + 10%Spandex
Pattern
Tie Dye Colorful + Mesh Panel Design
Product Name
Hot Fashion Butt Lifting Yoga Sets Fitness Apparel
Logo
Non Logo
Color
4 Colors Can Be Choose
Moq
1 Set Only for Stock
Sample Order
Available
Advantage
Stock for Fast Delivery
Oem/Odm
Accepable
Style
Push Sports Bra + High Waist Yoga Pants
Packing
1 Set /Polybag
Sample Time
1-3days for Stock
Type
Suit
Usage
Ball Sports, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Martial Arts & Boxing, Rockcraft, Dancing, Tennis, Equestrian, Home Daily Work Leisure
Size
S/M/L
Transport Package
Standard Seaworthy Packing for Long Distance Trans
Specification
46 x 37 x 27cm
Trademark
Morecredit
Origin
China (Mainland)
Hs Code
6211439000
Production Capacity
500000PCS/Month
Package Size
25.00cm * 20.00cm * 7.00cm
Package Gross Weight
0.500kg
Size Weight
S/M/L 3 different size As per pic showed
Production Time
Around 15-25 days after sample approval,it depends on the quantity
Remark
Our products are made bespoke to your specifications. Don't hesitate to get in touch with your own designs. Let us create the perfect items to lighten your own branding.
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Breathable, Quick-Drying, Body Shape, Moisture-Wicking, Gradient Color |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | MC20818 |
| Gender | Women's |
| Material | 90% Nylon + 10%Spandex |
| Pattern | Tie Dye Colorful + Mesh Panel Design |
| Product Name | Hot Fashion Butt Lifting Yoga Sets Fitness Apparel |
| Logo | Non Logo |
| Color | 4 Colors Can Be Choose |
| Moq | 1 Set Only for Stock |
| Sample Order | Available |
| Advantage | Stock for Fast Delivery |
| Oem/Odm | Accepable |
| Style | Push Sports Bra + High Waist Yoga Pants |
|---|---|
| Packing | 1 Set /Polybag |
| Sample Time | 1-3days for Stock |
| Type | Suit |
| Usage | Ball Sports, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Martial Arts & Boxing, Rockcraft, Dancing, Tennis, Equestrian, Home Daily Work Leisure |
| Size | S/M/L |
| Transport Package | Standard Seaworthy Packing for Long Distance Trans |
| Specification | 46 x 37 x 27cm |
| Trademark | Morecredit |
| Origin | China (Mainland) |
| Hs Code | 6211439000 |
| Production Capacity | 500000PCS/Month |
| Package Size | 25.00cm * 20.00cm * 7.00cm |
| Package Gross Weight | 0.500kg |
| Size Weight | S/M/L 3 different size As per pic showed |
| Production Time | Around 15-25 days after sample approval,it depends on the quantity |
| Remark | Our products are made bespoke to your specifications. Don't hesitate to get in touch with your own designs. Let us create the perfect items to lighten your own branding. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
DONGGUAN TIANCHEN GARMENT TECHNOLOGY CO., LTD.
