Seamless Gym Clothes Women Sports Set Hight Waist Scrunch Butt Leggings Running Fitness Bra Tie Dye Yoga Wear Activewear Women
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$13.80
2+
02
End
Key attributes
Customization
Available
Size
S/M/L
Feature
Anti-Static, Anti-UV, Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying, Rip-Stop
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
70509050
Gender
Women's
Material
Spandex/Nylon
Pattern
Pure Colour
Color
as Shown
Fabric
80% Nylon 20% Spandex
Style
2PCS
Sleeve
Long Sleeve
Function
Moisture Wicking
Season
Spring, Summer, Autumn, Winter
Fit
Tight
Bra Pads
No Bra Pads
Type
Suit
Usage
Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Tennis
Transport Package
1 Set in an OPP Bag, 60PCS/CTN
Specification
25*20*8cm
Trademark
Custom
Origin
Zhejiang
Hs Code
620462
Production Capacity
500000pieces/Yeas
Package Size
25.00cm * 15.00cm * 10.00cm
Package Gross Weight
0.500kg
Lead Time
15 days (1 - 3 Sets) To be negotiated ( > 3 Sets)
Model Number
70509050
Moq
2PCS
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | S/M/L |
| Feature | Anti-Static, Anti-UV, Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying, Rip-Stop |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | 70509050 |
| Gender | Women's |
| Material | Spandex/Nylon |
| Pattern | Pure Colour |
| Color | as Shown |
| Fabric | 80% Nylon 20% Spandex |
| Style | 2PCS |
| Sleeve | Long Sleeve |
| Function | Moisture Wicking |
| Season | Spring, Summer, Autumn, Winter |
| Fit | Tight |
|---|---|
| Bra Pads | No Bra Pads |
| Type | Suit |
| Usage | Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Tennis |
| Transport Package | 1 Set in an OPP Bag, 60PCS/CTN |
| Specification | 25*20*8cm |
| Trademark | Custom |
| Origin | Zhejiang |
| Hs Code | 620462 |
| Production Capacity | 500000pieces/Yeas |
| Package Size | 25.00cm * 15.00cm * 10.00cm |
| Package Gross Weight | 0.500kg |
| Lead Time | 15 days (1 - 3 Sets) To be negotiated ( > 3 Sets) |
| Model Number | 70509050 |
| Moq | 2PCS |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Hangzhou Manbu Clothing Co., Ltd.
