OEM/ODM Colorful Patterned Sportswear Workout Clothing for Young Girls, 2 PCS Kids Tie Dye Crew Neck Short Sleeve Crop Top & Athletic Leggings
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$9.58-10.98
5+
05
End
Key attributes
Customization
Available
Size
120/130/140/150
Collar
Crew Neck
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
MC2306
Material
80% Nylon + 20% Spandex
Pattern
Patterned
Piece
Two-Piece
Type
Pullover
Product Name
2PCS Short Sleeve Dance Clothes for Wholesale
Stock Color
3 Colors Can Be Choose
Logo
Can Be Customized
Moq
1set Only for Our Stock
Sample Order
Available
Oem/Odm
Available
Advantage
Stock for Fast Delivery
Style
Casual & Sports
Packing
1set/Polybag
Sample Time
1-3days for Stock
Transport Package
Standard Packing for Long Distance Transportation
Specification
46 x 37 x 27cm
Trademark
Morecredit
Origin
China
Hs Code
6211439000
Production Capacity
500, 000PCS/Month
Package Size
25.00cm * 20.00cm * 7.00cm
Package Gross Weight
0.400kg
Color
3 Colors in Stock for choosing
Production Time
Around 10-20 days after sample approval,it depends on the quantity
Remark
Our products are made bespoke to your specifications. Don't hesitate to get in touch with your own designs. Let us create the perfect items to lighten your own branding.
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | 120/130/140/150 |
| Collar | Crew Neck |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | MC2306 |
| Material | 80% Nylon + 20% Spandex |
| Pattern | Patterned |
| Piece | Two-Piece |
| Type | Pullover |
| Product Name | 2PCS Short Sleeve Dance Clothes for Wholesale |
| Stock Color | 3 Colors Can Be Choose |
| Logo | Can Be Customized |
| Moq | 1set Only for Our Stock |
| Sample Order | Available |
| Oem/Odm | Available |
|---|---|
| Advantage | Stock for Fast Delivery |
| Style | Casual & Sports |
| Packing | 1set/Polybag |
| Sample Time | 1-3days for Stock |
| Transport Package | Standard Packing for Long Distance Transportation |
| Specification | 46 x 37 x 27cm |
| Trademark | Morecredit |
| Origin | China |
| Hs Code | 6211439000 |
| Production Capacity | 500, 000PCS/Month |
| Package Size | 25.00cm * 20.00cm * 7.00cm |
| Package Gross Weight | 0.400kg |
| Color | 3 Colors in Stock for choosing |
| Production Time | Around 10-20 days after sample approval,it depends on the quantity |
| Remark | Our products are made bespoke to your specifications. Don't hesitate to get in touch with your own designs. Let us create the perfect items to lighten your own branding. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Dongguan Tianchen Garment Technology Co., Ltd.
