Blue Tie Dye Print 3 Piece Swimsuit Women Brizilian Triangle Bikini Set with Dress
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$9.29
2+
02
End
Key attributes
Customization
Available
Size
S,M,L
Feature
Breathable, QUICK DRY
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
101402
Material
Polyester
Pattern
Tie Dye Print
Product Name
Swimsuit
Sizes
S,M,L
Custom Size
Available
Moq
2PCS
Logo
Embroidery Logo, Printed Logo
Insid Label
Custom Label Is Available
Hanging Tag
Custom Tag Is a Available
Sample
Available
Payment
Western Union, T/T, Paypal, Bank Transfer
Shipping Way
DHL, TNT, UPS, FedEx, Air, Sea
Packing
1PCS/OPP
Custom Sample
Available
Shipping Time
4-6 Working Days
Mass Time
8-12 Days
Custom
Accepted
Transport Package
1PCS/OPP Bag
Specification
0.24kg
Trademark
Tengchuan
Origin
China
Hs Code
6211439000
Production Capacity
500000PCS/Month
Package Size
6.00cm * 4.00cm * 4.00cm
Package Gross Weight
0.241kg
Lead Time
15 days (1 - 1000 Sets) To be negotiated ( > 1000 Sets)
Item
Bikini/Swimsuit/Bathing suit
Color
As shown in the pic
Pad
With Pad
Wash
Hand/Machine
Features
Quick-Dry,Tight-fitting,Keep Warm,Comfortable,Moisture-wicking,Breathable etc
Delivery Time
7-12 days for stock items
Shipping Ways
Quick-Dry,Tight-fitting,Keep Warm,Comfortable,Moisture-wicking,Breathable etc
Custom Logo
Embroider Logo, Printing Logo
Private Label
Custom
Technics
Heat Transfer, Silk-screen Printing, Silicone Gel,Embroidered,Full dye sublimation
Production Time
10-15 days
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | S,M,L |
| Feature | Breathable, QUICK DRY |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | 101402 |
| Material | Polyester |
| Pattern | Tie Dye Print |
| Product Name | Swimsuit |
| Sizes | S,M,L |
| Custom Size | Available |
| Moq | 2PCS |
| Logo | Embroidery Logo, Printed Logo |
| Insid Label | Custom Label Is Available |
| Hanging Tag | Custom Tag Is a Available |
| Sample | Available |
| Payment | Western Union, T/T, Paypal, Bank Transfer |
| Shipping Way | DHL, TNT, UPS, FedEx, Air, Sea |
| Packing | 1PCS/OPP |
| Custom Sample | Available |
| Shipping Time | 4-6 Working Days |
| Mass Time | 8-12 Days |
|---|---|
| Custom | Accepted |
| Transport Package | 1PCS/OPP Bag |
| Specification | 0.24kg |
| Trademark | Tengchuan |
| Origin | China |
| Hs Code | 6211439000 |
| Production Capacity | 500000PCS/Month |
| Package Size | 6.00cm * 4.00cm * 4.00cm |
| Package Gross Weight | 0.241kg |
| Lead Time | 15 days (1 - 1000 Sets) To be negotiated ( > 1000 Sets) |
| Item | Bikini/Swimsuit/Bathing suit |
| Color | As shown in the pic |
| Pad | With Pad |
| Wash | Hand/Machine |
| Features | Quick-Dry,Tight-fitting,Keep Warm,Comfortable,Moisture-wicking,Breathable etc |
| Delivery Time | 7-12 days for stock items |
| Shipping Ways | Quick-Dry,Tight-fitting,Keep Warm,Comfortable,Moisture-wicking,Breathable etc |
| Custom Logo | Embroider Logo, Printing Logo |
| Private Label | Custom |
| Technics | Heat Transfer, Silk-screen Printing, Silicone Gel,Embroidered,Full dye sublimation |
| Production Time | 10-15 days |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Fuzhou Tengchuan International Trading Co., Ltd.
