Silk Solid Color Hair Scrunchies Hair Tie
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$1.36
2+
02
End
Key attributes
Customization
Available
Usage
Ladies' Hair Decoration
Packing
OPP Bag/Boxes
Model No.
Hair scrunchies
Keyword
Daily Use
Product Name
Silk Scrunchies
Size
1cm 2cm 3.5cm 4cm 5cm 6cm
Fabric
16mm 19mm 22mm
Moq
2PCS
Certification
Oeko-Tex Standard 100
Transport Package
OPP Bags
Specification
100% pure silk
Trademark
ROMANKELLY
Origin
Jiangsu, China
Package Size
30.00cm * 15.00cm * 15.00cm
Package Gross Weight
3.000kg
Product Type
100% Pure Silk scarf
Material
19mm 100% Mulberry Silk Fabric
Size Available
50*50CM65*65CMOther width can be customized
Color
45+ colors in stock, and accept custom dye
Sample
Avaliable, Sample fee will be returned after placing the bulk order
Pattern
Dyewood, Reactive dyeing, Digital printing, Flat screen printing, etc
Custom Service
Embroidery logo, Print logo, Label, Barcode, Handtag, etc
Package
Opp Bag or Organza Bag, Gift Box can be customized
Shipping Time
3-15 Working Days for Goods out of Stock
| Customization | Available |
|---|---|
| Usage | Ladies' Hair Decoration |
| Packing | OPP Bag/Boxes |
| Model No. | Hair scrunchies |
| Keyword | Daily Use |
| Product Name | Silk Scrunchies |
| Size | 1cm 2cm 3.5cm 4cm 5cm 6cm |
| Fabric | 16mm 19mm 22mm |
| Moq | 2PCS |
| Certification | Oeko-Tex Standard 100 |
| Transport Package | OPP Bags |
| Specification | 100% pure silk |
| Trademark | ROMANKELLY |
| Origin | Jiangsu, China |
|---|---|
| Package Size | 30.00cm * 15.00cm * 15.00cm |
| Package Gross Weight | 3.000kg |
| Product Type | 100% Pure Silk scarf |
| Material | 19mm 100% Mulberry Silk Fabric |
| Size Available | 50*50CM65*65CMOther width can be customized |
| Color | 45+ colors in stock, and accept custom dye |
| Sample | Avaliable, Sample fee will be returned after placing the bulk order |
| Pattern | Dyewood, Reactive dyeing, Digital printing, Flat screen printing, etc |
| Custom Service | Embroidery logo, Print logo, Label, Barcode, Handtag, etc |
| Package | Opp Bag or Organza Bag, Gift Box can be customized |
| Shipping Time | 3-15 Working Days for Goods out of Stock |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Wujiang First Textile Co., Ltd.
