2021 Summer Popular Polyester Mat Tie-Dye Floor Mat
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$3.94
50+
050
End
Key attributes
Customization
Available
Design
Modern
Feature
Anti-Slip
Model No.
H5
Installation Location
Floor Carpet
Material
Polyester
Product Form
Rugs
Technics
Hand Made
Thickness
5mm 7mm 9mm
Shape
Rectangles, Circles
Weight
1kg/Sqm
Moq
50sqm
Usage
Home, Decoration, Commercial, Hotel, Outdoor, Bath, Prayer, Reception Room
Transport Package
80-100 Pieces Packed Into a Woven Bag/PE Bag
Specification
40x60cm 50X80cm 120x160m 60x90cm 140x200cm
Trademark
MyWow
Origin
China
Hs Code
5705002000
Production Capacity
10000sqm/Week
Item Name
Crystal Velvet Carpet, Faux Wool Plush Rug, Silk Rug,Woven Carpet,Golden rug,Plush rug,Velvet rug
Features
Comfort touch and Soft, Wear resistant, Water absorb,non-slip,easy to dry,keep warm Etc...
Size
Small Size: 40X60cm, 50x80cm, 60x90cm Large Size: 60x160cm, 80x160cm, 80x180cm, 80x200cm, 120x160cm 140x200cm, 160x230cm, 180x260cm, 200x300cm
Color
White,light gray,black,light yellow,pink,rose.Etc...
Packing
Small Size:100pcs/bag Large Size:15-20pcs/bag
| Customization | Available |
|---|---|
| Design | Modern |
| Feature | Anti-Slip |
| Model No. | H5 |
| Installation Location | Floor Carpet |
| Material | Polyester |
| Product Form | Rugs |
| Technics | Hand Made |
| Thickness | 5mm 7mm 9mm |
| Shape | Rectangles, Circles |
| Weight | 1kg/Sqm |
| Moq | 50sqm |
| Usage | Home, Decoration, Commercial, Hotel, Outdoor, Bath, Prayer, Reception Room |
|---|---|
| Transport Package | 80-100 Pieces Packed Into a Woven Bag/PE Bag |
| Specification | 40x60cm 50X80cm 120x160m 60x90cm 140x200cm |
| Trademark | MyWow |
| Origin | China |
| Hs Code | 5705002000 |
| Production Capacity | 10000sqm/Week |
| Item Name | Crystal Velvet Carpet, Faux Wool Plush Rug, Silk Rug,Woven Carpet,Golden rug,Plush rug,Velvet rug |
| Features | Comfort touch and Soft, Wear resistant, Water absorb,non-slip,easy to dry,keep warm Etc... |
| Size | Small Size: 40X60cm, 50x80cm, 60x90cm Large Size: 60x160cm, 80x160cm, 80x180cm, 80x200cm, 120x160cm 140x200cm, 160x230cm, 180x260cm, 200x300cm |
| Color | White,light gray,black,light yellow,pink,rose.Etc... |
| Packing | Small Size:100pcs/bag Large Size:15-20pcs/bag |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Guangzhou MyWow Decor Co., Ltd
