Premium Balayage Keratin Hair Extensions with Fusion Tips
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$20.00-70.00
20+
020
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Human Hair
Human Hair Type
Brazilian Hair
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
Itip-240407
Hair Grade
Remy Hair
Style
Straight
Color
Muti-Color
Hair Length
18inch
Pre-Bonded Style
Ring-X
Pre-Bonded Type
Micro Rings
Dyeable
Dyeable
Glue
Italian Beads Tip
Tips
I-Tip
Length
12 Inch to 28 Inch
Tangle
No
Shedding
No
Ratio
Double Drawn
Moq
1kg Per Color Per Length
Delivery
7 Days for Samples, 30 Days for Order
Shipping
FedEx, DHL, Aramex, TNT
Transport Package
PVC Bag
Specification
1g /strand
Trademark
Everbeauting
Origin
China
Hs Code
6704200000
Production Capacity
2000 Packs / Month
Package Size
50.00cm * 8.00cm * 3.00cm
Package Gross Weight
0.200kg
Product Name
Beauty Works Balayage Color Keratin I-tip Hair Extensions
Raw Materisla
100% remy human hair , europen hair, brazilian hair
Hair Weight
0.7g/strand, 0.8g/strand,1g/strand
Glue Type
Imported Italian Glue Beads
Hair Color
30 solid color, 20 piano color, 10 ombre colors, 10 balayage colors
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Human Hair |
| Human Hair Type | Brazilian Hair |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | Itip-240407 |
| Hair Grade | Remy Hair |
| Style | Straight |
| Color | Muti-Color |
| Hair Length | 18inch |
| Pre-Bonded Style | Ring-X |
| Pre-Bonded Type | Micro Rings |
| Dyeable | Dyeable |
| Glue | Italian Beads Tip |
| Tips | I-Tip |
| Length | 12 Inch to 28 Inch |
| Tangle | No |
| Shedding | No |
|---|---|
| Ratio | Double Drawn |
| Moq | 1kg Per Color Per Length |
| Delivery | 7 Days for Samples, 30 Days for Order |
| Shipping | FedEx, DHL, Aramex, TNT |
| Transport Package | PVC Bag |
| Specification | 1g /strand |
| Trademark | Everbeauting |
| Origin | China |
| Hs Code | 6704200000 |
| Production Capacity | 2000 Packs / Month |
| Package Size | 50.00cm * 8.00cm * 3.00cm |
| Package Gross Weight | 0.200kg |
| Product Name | Beauty Works Balayage Color Keratin I-tip Hair Extensions |
| Raw Materisla | 100% remy human hair , europen hair, brazilian hair |
| Hair Weight | 0.7g/strand, 0.8g/strand,1g/strand |
| Glue Type | Imported Italian Glue Beads |
| Hair Color | 30 solid color, 20 piano color, 10 ombre colors, 10 balayage colors |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Qingdao Everbeauting Crafts Co., Ltd
