Summer Women's New V-Neck Top Tee Tie Dye Casual Female T-Shirt Free Feeling
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$5.59
100+
0100
End
Key attributes
Material
Polyester / Spandex
Collar Style
Round Neck
Feature
Promotional/Advertising, Breathable
Model No.
J-T200
Sleeve Style
Short Sleeve
Pattern
Printed
Sleeve Shape
Normal
Technics
Knitted
Season
Summer
Color
Mixed Color
Size
S, M, L, XL, XXL, 3XL
Sample Lead Time
1-10days
Fabric
Single Jersey 140GSM
Moq
100pieces Each Color
Logo
Accept Customer Logo OEM
Sample Fee
Can Be Refunded If Your Order Reaches 100PCS Per
Extra Service
Customise Your Labels & Logos & Hang Tags & Packin
Available Sizes
Free
Pattern Type
Solid
Service
OEM
Production Lead Time
25-30days
Quality
High Qualiy
Materials
Customize
Production Time
7-10days
Traits
Colorful
Transport Package
1 PCS in an Individual Polybag
Specification
52x33x50cm
Trademark
Customized brand
Origin
China
Hs Code
6109909050
Production Capacity
200000/Month
Package Size
53.00cm * 33.00cm * 40.00cm
Package Gross Weight
0.160kg
Product Type:
Summer New V-Neck Top Tee Tie Dye Casual Female t-shirt
Material:
100%Cotton, cotton/poly ,100%polyester
Fabric Type:
Plain cloth
Fabric Weight:
160gsm /180gsm or others fabric weight you want
Feature:
Eco-Friendly, soft
Technics:
Blank
Color:
Available colors on color book or provide pantone color number
Size:
S M L XL etc
| Material | Polyester / Spandex |
|---|---|
| Collar Style | Round Neck |
| Feature | Promotional/Advertising, Breathable |
| Model No. | J-T200 |
| Sleeve Style | Short Sleeve |
| Pattern | Printed |
| Sleeve Shape | Normal |
| Technics | Knitted |
| Season | Summer |
| Color | Mixed Color |
| Size | S, M, L, XL, XXL, 3XL |
| Sample Lead Time | 1-10days |
| Fabric | Single Jersey 140GSM |
| Moq | 100pieces Each Color |
| Logo | Accept Customer Logo OEM |
| Sample Fee | Can Be Refunded If Your Order Reaches 100PCS Per |
| Extra Service | Customise Your Labels & Logos & Hang Tags & Packin |
| Available Sizes | Free |
| Pattern Type | Solid |
| Service | OEM |
| Production Lead Time | 25-30days |
| Quality | High Qualiy |
|---|---|
| Materials | Customize |
| Production Time | 7-10days |
| Traits | Colorful |
| Transport Package | 1 PCS in an Individual Polybag |
| Specification | 52x33x50cm |
| Trademark | Customized brand |
| Origin | China |
| Hs Code | 6109909050 |
| Production Capacity | 200000/Month |
| Package Size | 53.00cm * 33.00cm * 40.00cm |
| Package Gross Weight | 0.160kg |
| Product Type: | Summer New V-Neck Top Tee Tie Dye Casual Female t-shirt |
| Material: | 100%Cotton, cotton/poly ,100%polyester |
| Fabric Type: | Plain cloth |
| Fabric Weight: | 160gsm /180gsm or others fabric weight you want |
| Feature: | Eco-Friendly, soft |
| Technics: | Blank |
| Color: | Available colors on color book or provide pantone color number |
| Size: | S M L XL etc |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
NANCHANG LANGMAI CLOTHING CO., LTD.
