2022 New Arrival Summer Seamless Hot Sexy Scrunch Pants Tie Dye Knitted Tight Gym Bike Shorts Sports Gym Wear
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$7.50
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Breathable, Quick-Drying, Body Shape, Windbreak, Moisture-Wicking, Anti-Static, Anti-UV, Recyclable
Model No.
MQRT-2116-2
Gender
Women's
Material
95%Nylon 5%Spandex
Pattern
Pure Colour
Design
OEM&ODM Is Workable, Can Be Customized Design, Logo
Delivery Time
2-4 Days for Sample, 1-4 Weeks for Order
Shipment
Express/ by Air/ by Sea, DHL, FedEx, UPS etc..
Color
Various Colors or Can Be Customized Color
Quality Grade
Superior Products
Label & Logo
Can Be Your Own Logo. Heat Transfer, Silk-Screen P
Design Feature
High Impact, High Elastic, Removable Cup
Season
Spring Summer Autumn Winter
Supply Type
in Stock, Accept Customized
Usage
Ball Sports, Soccer, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Basketball, Rockcraft, Dancing, Tennis, Running
Type
Shorts
Size
S-L or Customized Sizes
Transport Package
1PC/Polybag Standard Seaworthy Packing for Long Di
Specification
0.300 kg
Trademark
Xsunwing
Origin
Xiamen, China (Mainland)
Hs Code
6114300090
Production Capacity
1200000/Month
Package Size
35.00cm * 15.00cm * 1.00cm
Package Gross Weight
0.350kg
Our Size
S
Length
42
Waist
52
Hip
64
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Breathable, Quick-Drying, Body Shape, Windbreak, Moisture-Wicking, Anti-Static, Anti-UV, Recyclable |
| Model No. | MQRT-2116-2 |
| Gender | Women's |
| Material | 95%Nylon 5%Spandex |
| Pattern | Pure Colour |
| Design | OEM&ODM Is Workable, Can Be Customized Design, Logo |
| Delivery Time | 2-4 Days for Sample, 1-4 Weeks for Order |
| Shipment | Express/ by Air/ by Sea, DHL, FedEx, UPS etc.. |
| Color | Various Colors or Can Be Customized Color |
| Quality Grade | Superior Products |
| Label & Logo | Can Be Your Own Logo. Heat Transfer, Silk-Screen P |
| Design Feature | High Impact, High Elastic, Removable Cup |
| Season | Spring Summer Autumn Winter |
| Supply Type | in Stock, Accept Customized |
| Usage | Ball Sports, Soccer, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Basketball, Rockcraft, Dancing, Tennis, Running |
|---|---|
| Type | Shorts |
| Size | S-L or Customized Sizes |
| Transport Package | 1PC/Polybag Standard Seaworthy Packing for Long Di |
| Specification | 0.300 kg |
| Trademark | Xsunwing |
| Origin | Xiamen, China (Mainland) |
| Hs Code | 6114300090 |
| Production Capacity | 1200000/Month |
| Package Size | 35.00cm * 15.00cm * 1.00cm |
| Package Gross Weight | 0.350kg |
| Our Size | S |
| Length | 42 |
| Waist | 52 |
| Hip | 64 |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Xiamen Sunwing Garments Co., Ltd.
