New Design Gym Workout Sports Fitness Yoga Leggings No Front Seam Tie Dye Yoga Pants Biker Shorts
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$7.48
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Breathable, Quick-Drying, Moisture-Wicking
Model No.
DK167-PR
Gender
Women's
Material
80% Nylon /20% Spandex 220GSM
Pattern
Patterned
Technics
4 Needle 6 Thread
Service
Customized Logo, Label, Tag
Logo Printing Method
Heat Transfer
Shipping
DHL\EMS\UPS\FedEx\by Sea\by Air
Type
Pants
Usage
Ball Sports, Soccer, Racing, Cycling, Fitness, Rugby/Football, Gym, Yoga, Martial Arts & Boxing, Tennis
Transport Package
30*32*2cm
Specification
80% Nylon /20% Spandex 220gsm
Trademark
OEM
Origin
China
Package Size
30.00cm * 32.00cm * 2.00cm
Package Gross Weight
0.200kg
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Breathable, Quick-Drying, Moisture-Wicking |
| Model No. | DK167-PR |
| Gender | Women's |
| Material | 80% Nylon /20% Spandex 220GSM |
| Pattern | Patterned |
| Technics | 4 Needle 6 Thread |
| Service | Customized Logo, Label, Tag |
| Logo Printing Method | Heat Transfer |
| Shipping | DHL\EMS\UPS\FedEx\by Sea\by Air |
|---|---|
| Type | Pants |
| Usage | Ball Sports, Soccer, Racing, Cycling, Fitness, Rugby/Football, Gym, Yoga, Martial Arts & Boxing, Tennis |
| Transport Package | 30*32*2cm |
| Specification | 80% Nylon /20% Spandex 220gsm |
| Trademark | OEM |
| Origin | China |
| Package Size | 30.00cm * 32.00cm * 2.00cm |
| Package Gross Weight | 0.200kg |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Xiamen Evaricky Trading Co., Ltd.
