Yuemai Hooded Water-Repellent Sustainable Wear-Resistent Zippered Cycling Outdoor Jacket
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$19.50
10+
010
End
Key attributes
Customization
Available
Size
M-3XL
Feature
Waterproof, Windproof
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
YMTJ2-9
Gender
Unisex
Product Name
Tactical Softshell Jacket
Season
Winter
Applicable User
Adults
Moq
10PCS
Style
Hoody
Color
Colourful
Pattern
Leisure Jacket
Type
Casual Clothes
Material
Polyester / Spandex
Logo
Customized Available
Delivery Time
10-25days
Transport Package
60X40X40cm/10PCS
Specification
SGS
Trademark
YUEMAI
Origin
Nanjing, China
Production Capacity
10000/Month
Package Size
60.00cm * 40.00cm * 50.00cm
Package Gross Weight
2.500kg
Item
Tactical Jacket
Cuff And Band
High Quality elastic band
Snap Buttons
High quality brass snap button
Sample Time
7 days
Shipment Time
30 days or as per the customer detailed qty
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | M-3XL |
| Feature | Waterproof, Windproof |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | YMTJ2-9 |
| Gender | Unisex |
| Product Name | Tactical Softshell Jacket |
| Season | Winter |
| Applicable User | Adults |
| Moq | 10PCS |
| Style | Hoody |
| Color | Colourful |
| Pattern | Leisure Jacket |
| Type | Casual Clothes |
| Material | Polyester / Spandex |
|---|---|
| Logo | Customized Available |
| Delivery Time | 10-25days |
| Transport Package | 60X40X40cm/10PCS |
| Specification | SGS |
| Trademark | YUEMAI |
| Origin | Nanjing, China |
| Production Capacity | 10000/Month |
| Package Size | 60.00cm * 40.00cm * 50.00cm |
| Package Gross Weight | 2.500kg |
| Item | Tactical Jacket |
| Cuff And Band | High Quality elastic band |
| Snap Buttons | High quality brass snap button |
| Sample Time | 7 days |
| Shipment Time | 30 days or as per the customer detailed qty |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Yuemai Outdoor & Camping Co., Ltd.
