Factory Supply Work Thermal Jacket Waterproof Workwear Safety Parka Jacket
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$15.00 - 22.00
500+
0500
End
Key attributes
Customization
Available
Workplace
Factory
Style
Jacket
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Feature
Flame Retardant, Anti-Static
Gender
Unisex
Accessories
Armlet
Applicable
Customizable
Size
Customizable
Length
Long
Color
Black
Supply Type
OEM Service
Transport Package
10PCS Per Carton
Specification
100% polyester 190g/s. m waterproof
Trademark
EASTMAN
Origin
China
Production Capacity
1000000/Year
Package Size
30.00cm * 15.00cm * 5.00cm
Package Gross Weight
0.800kg
| Customization | Available |
|---|---|
| Workplace | Factory |
| Style | Jacket |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Feature | Flame Retardant, Anti-Static |
| Gender | Unisex |
| Accessories | Armlet |
| Applicable | Customizable |
| Size | Customizable |
| Length | Long |
|---|---|
| Color | Black |
| Supply Type | OEM Service |
| Transport Package | 10PCS Per Carton |
| Specification | 100% polyester 190g/s. m waterproof |
| Trademark | EASTMAN |
| Origin | China |
| Production Capacity | 1000000/Year |
| Package Size | 30.00cm * 15.00cm * 5.00cm |
| Package Gross Weight | 0.800kg |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Henan Eastman Protection Technology Co., Ltd.
