Xsunwing Wholesale Clothing Distributors Lulu Windproof Zipper Jackets with Pockets Long Sleeve Running Sports Yoga Coat Top Gym Jacket Fitness Wdq028
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$21.10
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Anti-UV, Body Shape, Breathable, Windbreak
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
WDQ028
Gender
Women's
Material
45% Cotton +55% Polyester
Pattern
Pure Colour
Design
OEM&ODM Is Workable, Can Be Customized Design, Logo
Delivery Time
2-4 Days for Sample, 1-4 Weeks for Order
Shipment
Express/ by Air/ by Sea, DHL, FedEx, UPS etc..
Color
Various Colors or Can Be Customized Color
Quality Grade
Superior Products
Label & Logo
Can Be Your Own Logo. Heat Transfer, Silk-Screen P
Design Feature
High Impact, High Elastic, Removable Cup
Season
Spring Summer Autumn Winter
Supply Type
in Stock, Accept Customized
Usage
Ball Sports, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Martial Arts & Boxing, Rockcraft, Dancing, Tennis, Equestrian, Running
Type
Jackets
Size
4-12 or Customized Sizes
Transport Package
1PC/Polybag Standard Seaworthy Packing for Long Di
Specification
0.600 kg
Trademark
Xsunwing
Origin
Xiamen, China (Mainland)
Hs Code
6114300090
Production Capacity
1200000/Month
Package Size
40.00cm * 30.00cm * 3.00cm
Package Gross Weight
0.600kg
Our Size
4
Length
62.5
Chest
86
Hem
81
Sleeve Length
75.5
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Anti-UV, Body Shape, Breathable, Windbreak |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | WDQ028 |
| Gender | Women's |
| Material | 45% Cotton +55% Polyester |
| Pattern | Pure Colour |
| Design | OEM&ODM Is Workable, Can Be Customized Design, Logo |
| Delivery Time | 2-4 Days for Sample, 1-4 Weeks for Order |
| Shipment | Express/ by Air/ by Sea, DHL, FedEx, UPS etc.. |
| Color | Various Colors or Can Be Customized Color |
| Quality Grade | Superior Products |
| Label & Logo | Can Be Your Own Logo. Heat Transfer, Silk-Screen P |
| Design Feature | High Impact, High Elastic, Removable Cup |
| Season | Spring Summer Autumn Winter |
| Supply Type | in Stock, Accept Customized |
|---|---|
| Usage | Ball Sports, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Martial Arts & Boxing, Rockcraft, Dancing, Tennis, Equestrian, Running |
| Type | Jackets |
| Size | 4-12 or Customized Sizes |
| Transport Package | 1PC/Polybag Standard Seaworthy Packing for Long Di |
| Specification | 0.600 kg |
| Trademark | Xsunwing |
| Origin | Xiamen, China (Mainland) |
| Hs Code | 6114300090 |
| Production Capacity | 1200000/Month |
| Package Size | 40.00cm * 30.00cm * 3.00cm |
| Package Gross Weight | 0.600kg |
| Our Size | 4 |
| Length | 62.5 |
| Chest | 86 |
| Hem | 81 |
| Sleeve Length | 75.5 |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Xiamen Sunwing Garments Co., Ltd.
