Whole Men's Winter's Puffer Jacket
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$35.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Size
Free Size
Closure Type
Zipper
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
SR-AW25-PJ136
Collar Type
Stand Collar
Color
Black, Blue, Green
Fabric
Nylon
Lining
Polyester
Style
Open Front
Transport
by Sea, by Air
Filling
Poly Padding
Padding Weigth
0.6kg
Accy
Zipper
Shape
Reqular
Transport Package
Carton
Specification
1kg
Trademark
As requsted
Origin
China
Production Capacity
100000PCS/Year
Package Size
60.00cm * 40.00cm * 5.00cm
Package Gross Weight
0.600kg
S
48.5
M
50
L
51.8
Xl
53.6
Xxl
55.4
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | Free Size |
| Closure Type | Zipper |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | SR-AW25-PJ136 |
| Collar Type | Stand Collar |
| Color | Black, Blue, Green |
| Fabric | Nylon |
| Lining | Polyester |
| Style | Open Front |
| Transport | by Sea, by Air |
| Filling | Poly Padding |
| Padding Weigth | 0.6kg |
| Accy | Zipper |
|---|---|
| Shape | Reqular |
| Transport Package | Carton |
| Specification | 1kg |
| Trademark | As requsted |
| Origin | China |
| Production Capacity | 100000PCS/Year |
| Package Size | 60.00cm * 40.00cm * 5.00cm |
| Package Gross Weight | 0.600kg |
| S | 48.5 |
| M | 50 |
| L | 51.8 |
| Xl | 53.6 |
| Xxl | 55.4 |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Nanjing Sunrise Trading Co., Ltd
