New Design Winter Hiking Thick Warm Puffer Soft Padding Fake Down Waterproof Jacket for Junior
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$8.50
1,000+
01,000
End
Key attributes
Customization
Available
Size
122-164
Age
11-14 Years
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
Junior-PD-04
Feature
Printing
Gender
Unisex
Length
Medium
Material
100%Polyester
Season
Winter
Style
Sport
Packing Size
60*40*40cm
Polybag Size
65*35cm
Function
Dwr
Color
Any Color Are Available
Transport Package
One PC One Bag
Specification
100%polyester
Trademark
non
Origin
China
Hs Code
692113390
Production Capacity
500000 Per Year
Package Size
60.00cm * 40.00cm * 40.00cm
Package Gross Weight
10.000kg
Description:
Winter hiking Thick Warm Puffer Soft Padding fake down waterproof Jacket for Junior
Art.No:
Junior-PD-04
Color:
Grey
Size:
122.128.134.140.146.152.158.164
Material:
100%polyester
Function:
Water resistant Windproof Breathable Wear-Resistant Warm
Design Features:
Zipper closed on front, two hand pockets,
Moq:
1000pcs per color
Payment Terms:
L/C at sight, T/T at sight
Sample Time:
7-15 days
Lead Time:
60-120days after PP sample confirmed.
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | 122-164 |
| Age | 11-14 Years |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | Junior-PD-04 |
| Feature | Printing |
| Gender | Unisex |
| Length | Medium |
| Material | 100%Polyester |
| Season | Winter |
| Style | Sport |
| Packing Size | 60*40*40cm |
| Polybag Size | 65*35cm |
| Function | Dwr |
| Color | Any Color Are Available |
| Transport Package | One PC One Bag |
| Specification | 100%polyester |
|---|---|
| Trademark | non |
| Origin | China |
| Hs Code | 692113390 |
| Production Capacity | 500000 Per Year |
| Package Size | 60.00cm * 40.00cm * 40.00cm |
| Package Gross Weight | 10.000kg |
| Description: | Winter hiking Thick Warm Puffer Soft Padding fake down waterproof Jacket for Junior |
| Art.No: | Junior-PD-04 |
| Color: | Grey |
| Size: | 122.128.134.140.146.152.158.164 |
| Material: | 100%polyester |
| Function: | Water resistant Windproof Breathable Wear-Resistant Warm |
| Design Features: | Zipper closed on front, two hand pockets, |
| Moq: | 1000pcs per color |
| Payment Terms: | L/C at sight, T/T at sight |
| Sample Time: | 7-15 days |
| Lead Time: | 60-120days after PP sample confirmed. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shijiazhuang Jointfun Import&Export Trade Co., Ltd.
