Women′ S Slim Fit Jogging Wear Yoga Workout Jacket Top Nude Feeling Training Wear Tracksuits Sports Jacket
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe →
US$9.92
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Size
S
Applicable User
Adults
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
CX6116
Feature
Breathable, Breathable, Moisture-Wicking
Gender
Women's, Women
Age
Adults
Pattern
Pure Colour
Material
88% Nylon / 12% Spandex, 180GSM
Technics
4 Needle 6 Thread
Service
Logo, Label, Tag Customization
Logo Printing Method
Heat Transfer
Shipping
DHL\EMS\UPS\FedEx\by Sea\by Air
Type
Suit
Usage
Ball Sports, Cycling, Fitness, Gym, Yoga
Transport Package
30*32*2cm
Specification
88% Nylon / 12% Spandex, 180gsm
Trademark
OEM
Origin
China
Hs Code
3502361033
Production Capacity
150000pieces/Month
Package Size
30.00cm * 32.00cm * 2.00cm
Package Gross Weight
0.250kg
Lead Time
30 days (1 - 300 Pieces) To be negotiated ( > 300 Pieces)
Length
50
Shoulder
32
Sleeve Length
68
Bust
72
Hem
74
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | S |
| Applicable User | Adults |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | CX6116 |
| Feature | Breathable, Breathable, Moisture-Wicking |
| Gender | Women's, Women |
| Age | Adults |
| Pattern | Pure Colour |
| Material | 88% Nylon / 12% Spandex, 180GSM |
| Technics | 4 Needle 6 Thread |
| Service | Logo, Label, Tag Customization |
| Logo Printing Method | Heat Transfer |
| Shipping | DHL\EMS\UPS\FedEx\by Sea\by Air |
| Type | Suit |
|---|---|
| Usage | Ball Sports, Cycling, Fitness, Gym, Yoga |
| Transport Package | 30*32*2cm |
| Specification | 88% Nylon / 12% Spandex, 180gsm |
| Trademark | OEM |
| Origin | China |
| Hs Code | 3502361033 |
| Production Capacity | 150000pieces/Month |
| Package Size | 30.00cm * 32.00cm * 2.00cm |
| Package Gross Weight | 0.250kg |
| Lead Time | 30 days (1 - 300 Pieces) To be negotiated ( > 300 Pieces) |
| Length | 50 |
| Shoulder | 32 |
| Sleeve Length | 68 |
| Bust | 72 |
| Hem | 74 |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
🏭
Xiamen Evaricky Trading Co., Ltd.
