Best and Cheapest Wholesale Crop Top Women Fitness Gym Sports Clothing Fitness Wear Tank Clothes Fashion
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$5.50
10+
010
End
Key attributes
Customization
Available
Size
S
Feature
Breathable, Sustainable
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
SVL103
Gender
Women's
Material
Spandex/Nylon
Pattern
Pure Colour
Feature 1
Crop Tank Tops
Feature 2
Crop Tops
Feature 3
Custom Tank Top Women
Feature 4
Seamless Tank Top
Feature 5
Sport Tank Top Women
Feature 6
Tank Tops Ladies
Feature 7
Tanks Top Women
Feature 8
Wholesale Crop Top
Feature 10
Women Crop Top
Feature 12
Women Sport Tank Top
Feature 13
Women Tank Tops
Feature 14
Womens Yoga Tank Top
Feature 15
Workout Tank Top
Feature 16
Yoga Crop Tank
Feature 17
Yoga Crop Tank
Transport Package
Carton Boxes
Specification
220g
Trademark
SVL103
Origin
China
Production Capacity
1000000
Package Size
30.00cm * 30.00cm * 30.00cm
Package Gross Weight
3.000kg
Stock Moq
10PCS
Oem Moq
30PCS
Odm Moq
100PCS
Model Name
SVL103
Colors
3 colors
Material/Fabric
nylon 80% + spandex 20%
Sportswear Type
Yoga Wear
Design
Simple Style
Product Type
tank top
Ltem
Customized Detail
Color
As your request
Logo
Heat Transfer, Screen Printing
Design And Advice
Free Design and Skilled Support
Oem&Odm
Available
Quality Guatanteed
Printing name/number/logo will never fade
Delivery Time
Sample time around 4-7 working days, Bulk time 15-30 working days
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | S |
| Feature | Breathable, Sustainable |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | SVL103 |
| Gender | Women's |
| Material | Spandex/Nylon |
| Pattern | Pure Colour |
| Feature 1 | Crop Tank Tops |
| Feature 2 | Crop Tops |
| Feature 3 | Custom Tank Top Women |
| Feature 4 | Seamless Tank Top |
| Feature 5 | Sport Tank Top Women |
| Feature 6 | Tank Tops Ladies |
| Feature 7 | Tanks Top Women |
| Feature 8 | Wholesale Crop Top |
| Feature 10 | Women Crop Top |
| Feature 12 | Women Sport Tank Top |
| Feature 13 | Women Tank Tops |
| Feature 14 | Womens Yoga Tank Top |
| Feature 15 | Workout Tank Top |
| Feature 16 | Yoga Crop Tank |
| Feature 17 | Yoga Crop Tank |
|---|---|
| Transport Package | Carton Boxes |
| Specification | 220g |
| Trademark | SVL103 |
| Origin | China |
| Production Capacity | 1000000 |
| Package Size | 30.00cm * 30.00cm * 30.00cm |
| Package Gross Weight | 3.000kg |
| Stock Moq | 10PCS |
| Oem Moq | 30PCS |
| Odm Moq | 100PCS |
| Model Name | SVL103 |
| Colors | 3 colors |
| Material/Fabric | nylon 80% + spandex 20% |
| Sportswear Type | Yoga Wear |
| Design | Simple Style |
| Product Type | tank top |
| Ltem | Customized Detail |
| Color | As your request |
| Logo | Heat Transfer, Screen Printing |
| Design And Advice | Free Design and Skilled Support |
| Oem&Odm | Available |
| Quality Guatanteed | Printing name/number/logo will never fade |
| Delivery Time | Sample time around 4-7 working days, Bulk time 15-30 working days |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shen Zhen YDB Technology CO., LTD
