Long Sleeve Yoga Wear Quick Drying Tight Fitness Running Active Crop Top Women
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$10.40
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Breathable, Quick-Drying, Body Shape, Moisture-Wicking, Anti-Static, Rip-Stop, Flame-Retardant
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
CY103
Gender
Women's
Material
Nylon/Spandex
Pattern
Pure Colour
Technology
Nude Feeling
Logo
Small Order Logo Print Available
Moq
1PCS
Key Word
Yoga Top
Color
as Shown
Available Size
S M L XL
Type
Top
Usage
Ball Sports, Racing, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Martial Arts & Boxing, Dancing
Size
S M L XL
Transport Package
1PCS/OPP Bag
Specification
23cm*32cm
Trademark
customized
Origin
China
Hs Code
6104630090
Production Capacity
100000
Package Size
15.00cm * 15.00cm * 15.00cm
Package Gross Weight
0.500kg
Product Name
long sleeve yoga wear quick drying tight fitness running Active Crop Top women
Fabric Features
Spandex / Nylon (high quality fabric, stretchable)
Packing
1pcs in poly bag,or as your requirments
Shipping Way:
By Sea,by air,by express (DHL,FEDEX.UPS etc)
Delivery Time
samples around 10-15 days. bulk order 25~35days after all deatils confirmed
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Breathable, Quick-Drying, Body Shape, Moisture-Wicking, Anti-Static, Rip-Stop, Flame-Retardant |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | CY103 |
| Gender | Women's |
| Material | Nylon/Spandex |
| Pattern | Pure Colour |
| Technology | Nude Feeling |
| Logo | Small Order Logo Print Available |
| Moq | 1PCS |
| Key Word | Yoga Top |
| Color | as Shown |
| Available Size | S M L XL |
| Type | Top |
|---|---|
| Usage | Ball Sports, Racing, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Martial Arts & Boxing, Dancing |
| Size | S M L XL |
| Transport Package | 1PCS/OPP Bag |
| Specification | 23cm*32cm |
| Trademark | customized |
| Origin | China |
| Hs Code | 6104630090 |
| Production Capacity | 100000 |
| Package Size | 15.00cm * 15.00cm * 15.00cm |
| Package Gross Weight | 0.500kg |
| Product Name | long sleeve yoga wear quick drying tight fitness running Active Crop Top women |
| Fabric Features | Spandex / Nylon (high quality fabric, stretchable) |
| Packing | 1pcs in poly bag,or as your requirments |
| Shipping Way: | By Sea,by air,by express (DHL,FEDEX.UPS etc) |
| Delivery Time | samples around 10-15 days. bulk order 25~35days after all deatils confirmed |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Xiamen Timee Garment Co., Ltd.
