Wholesales Medium Support Good Quality Padded Workout Gym Fitness Sports Adjusted Strap Yoga Bra Crop Tops for Women
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$5.20-11.20
10+
010
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Body Shape, Breathable, Quick-Drying
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
YOGA219
Gender
Women's
Material
Nylon
Pattern
Pure Colour
Type
Bra
Usage
Ball Sports, Fitness, Gym, Yoga, Running
Transport Package
Package Basing on Customers Request
Specification
0.2kg/pcs
Trademark
ODM/OEM
Origin
Anhui
Production Capacity
50000/Month
Package Size
40.00cm * 30.00cm * 2.00cm
Package Gross Weight
0.200kg
Product Type
Sportswear
Style
Customized yoga bra
Size
S/M/L/XL/2XL/3XL(4/6/8/10/12)
Fabric
80%polyester/20%spandex (270gsm)
Logo
Customized logo
Supply Type
OEM/ODM service
Certificate
ISO9001/BSCI
Size (Cm)
4
Chest Width
68
Body Length
30
Hem Width
59
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Body Shape, Breathable, Quick-Drying |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | YOGA219 |
| Gender | Women's |
| Material | Nylon |
| Pattern | Pure Colour |
| Type | Bra |
| Usage | Ball Sports, Fitness, Gym, Yoga, Running |
| Transport Package | Package Basing on Customers Request |
| Specification | 0.2kg/pcs |
| Trademark | ODM/OEM |
| Origin | Anhui |
|---|---|
| Production Capacity | 50000/Month |
| Package Size | 40.00cm * 30.00cm * 2.00cm |
| Package Gross Weight | 0.200kg |
| Product Type | Sportswear |
| Style | Customized yoga bra |
| Size | S/M/L/XL/2XL/3XL(4/6/8/10/12) |
| Fabric | 80%polyester/20%spandex (270gsm) |
| Logo | Customized logo |
| Supply Type | OEM/ODM service |
| Certificate | ISO9001/BSCI |
| Size (Cm) | 4 |
| Chest Width | 68 |
| Body Length | 30 |
| Hem Width | 59 |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Chuzhou Combo Sports Co., Ltd.
