High Support Fitness Yoga Crop Top Gym Workout U Back Sports Bra Top
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$9.13
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Breathable, Quick-Drying, Moisture-Wicking
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
4031
Gender
Women's
Material
80% Nylon /20% Spandex, 225GSM
Pattern
Pure Colour
Technics
4 Needle 6 Thread
Service
Logo, Label, Tag Customization
Logo Printing Method
Heat Transfer
Shipping
DHL\EMS\UPS\FedEx\by Sea\by Air
Type
Suit
Usage
Ball Sports, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Martial Arts & Boxing, Tennis
Transport Package
30*32*2cm
Specification
68% Nylon 32% Spandex, 215gsm
Trademark
OEM
Origin
China
Production Capacity
150000pieces/Month
Package Size
36.00cm * 24.00cm * 2.00cm
Package Gross Weight
0.200kg
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Breathable, Quick-Drying, Moisture-Wicking |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | 4031 |
| Gender | Women's |
| Material | 80% Nylon /20% Spandex, 225GSM |
| Pattern | Pure Colour |
| Technics | 4 Needle 6 Thread |
| Service | Logo, Label, Tag Customization |
| Logo Printing Method | Heat Transfer |
|---|---|
| Shipping | DHL\EMS\UPS\FedEx\by Sea\by Air |
| Type | Suit |
| Usage | Ball Sports, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Martial Arts & Boxing, Tennis |
| Transport Package | 30*32*2cm |
| Specification | 68% Nylon 32% Spandex, 215gsm |
| Trademark | OEM |
| Origin | China |
| Production Capacity | 150000pieces/Month |
| Package Size | 36.00cm * 24.00cm * 2.00cm |
| Package Gross Weight | 0.200kg |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Xiamen Evaricky Trading Co., Ltd.
