Dst524 Leopard Print Round Neck Women′ S Cross Hem Sports Padding Short Sleeve Nude Quick-Drying Yoga Crop Top
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe →
US$8.20
2+
02
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Breathable, Quick-Drying, Body Shape, Moisture-Wicking, Quick-Drying
Model No.
DST524
Gender
Women's
Material
73% Nylon+27% Spandex
Pattern
Pure Colour
Moq
2PCS
Supply Type
OEM Service
Type
T-shirt
Usage
Racing, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Tennis
Size
S-XL or Customized
Transport Package
1PC/OPP
Specification
1pc/polybag 40cm*30cm*2cm
Trademark
Customized Serve
Origin
Hangzhou China
Production Capacity
100000/Month
Package Size
25.00cm * 20.00cm * 1.00cm
Package Gross Weight
0.220kg
Item Description
DST524 Leopard Print Round Neck Women's Cross Hem Sports Padding Short Sleeve Nude Quick-drying Yoga Crop Top
Model Number
DST524
Single Package Weight
0.26KG
Package Dimensions
25cm*20cm*1cm
Package Type
1PCS, 1box, 1carton for Sportswear Yoga Tops
Product Function
Breathable, QUICK DRY, Anti-Bacterial, Sweat-Wicking
7 Days Sample Order Lead Time
Support
Label & Logo
Can be customized according to customer requirements
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Breathable, Quick-Drying, Body Shape, Moisture-Wicking, Quick-Drying |
| Model No. | DST524 |
| Gender | Women's |
| Material | 73% Nylon+27% Spandex |
| Pattern | Pure Colour |
| Moq | 2PCS |
| Supply Type | OEM Service |
| Type | T-shirt |
| Usage | Racing, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Tennis |
| Size | S-XL or Customized |
| Transport Package | 1PC/OPP |
| Specification | 1pc/polybag 40cm*30cm*2cm |
| Trademark | Customized Serve |
|---|---|
| Origin | Hangzhou China |
| Production Capacity | 100000/Month |
| Package Size | 25.00cm * 20.00cm * 1.00cm |
| Package Gross Weight | 0.220kg |
| Item Description | DST524 Leopard Print Round Neck Women's Cross Hem Sports Padding Short Sleeve Nude Quick-drying Yoga Crop Top |
| Model Number | DST524 |
| Single Package Weight | 0.26KG |
| Package Dimensions | 25cm*20cm*1cm |
| Package Type | 1PCS, 1box, 1carton for Sportswear Yoga Tops |
| Product Function | Breathable, QUICK DRY, Anti-Bacterial, Sweat-Wicking |
| 7 Days Sample Order Lead Time | Support |
| Label & Logo | Can be customized according to customer requirements |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
🏭
Hangzhou Shangyou Apparel Co., Ltd.
