Stylish Plus Size Women's Blazer Set for Office Wear
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$40.00
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Size
Customized Size
Collar
V-Neck
Model No.
suit
Material
Polyester 85% Viscose 15%
Pattern
as Picture
Piece
Two-Piece
Season
Spring / Autumn
Single Gross Weight
0.350kg
Single Package Size
10X8X5cm
Fabric Type
Worsted
Gender
Women
Feature
Anti-Wrinkle, Breathable, Anti-Static, Windproof Anti
Supply Ability
200000 Piece/Pieces Per Month
Decoration
Pocketsbelt
Clothing Length
Regular
Product Type
Latest Blazer
Length
Long
Style
Blazer
Supply Type
OEM Service
Sleeve Length(Cm)
Full
Closure Type
Single Button
Specification
45X45X4cm
Trademark
customizable
Origin
Guangdong, China
Production Capacity
200000 Piece/Pieces Per Month
Moq
Customized Design,100 pcs available
Logo
100 pcs printing
Packing
1 pcs/opp bag, 100 pcs/carton; Or Customize Your Own Packing
Sample Fee
The sample fee is refundable after bulk order
Shipping Time
5 - 7 days after shipment
Payment Terms
T/T, Western Union,Credit Card .etc
Notice
Order quantity above 100 pcs one design one colour, we can full-custom make for you
Service
* Rush & small order accepted. * Every items can be made accurate by your demands, changes and your design. * Accept customer's size and plus size. * You can send the pictures you like for us to manufacture it for you. * We aim to offer 100% quality clothing dresses. * Keep smooth delivery on time. * Production ability: 200000 pieces per month.
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | Customized Size |
| Collar | V-Neck |
| Model No. | suit |
| Material | Polyester 85% Viscose 15% |
| Pattern | as Picture |
| Piece | Two-Piece |
| Season | Spring / Autumn |
| Single Gross Weight | 0.350kg |
| Single Package Size | 10X8X5cm |
| Fabric Type | Worsted |
| Gender | Women |
| Feature | Anti-Wrinkle, Breathable, Anti-Static, Windproof Anti |
| Supply Ability | 200000 Piece/Pieces Per Month |
| Decoration | Pocketsbelt |
| Clothing Length | Regular |
| Product Type | Latest Blazer |
| Length | Long |
|---|---|
| Style | Blazer |
| Supply Type | OEM Service |
| Sleeve Length(Cm) | Full |
| Closure Type | Single Button |
| Specification | 45X45X4cm |
| Trademark | customizable |
| Origin | Guangdong, China |
| Production Capacity | 200000 Piece/Pieces Per Month |
| Moq | Customized Design,100 pcs available |
| Logo | 100 pcs printing |
| Packing | 1 pcs/opp bag, 100 pcs/carton; Or Customize Your Own Packing |
| Sample Fee | The sample fee is refundable after bulk order |
| Shipping Time | 5 - 7 days after shipment |
| Payment Terms | T/T, Western Union,Credit Card .etc |
| Notice | Order quantity above 100 pcs one design one colour, we can full-custom make for you |
| Service | * Rush & small order accepted. * Every items can be made accurate by your demands, changes and your design. * Accept customer's size and plus size. * You can send the pictures you like for us to manufacture it for you. * We aim to offer 100% quality clothing dresses. * Keep smooth delivery on time. * Production ability: 200000 pieces per month. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Dongguan Xiuyu Fashion Garment Co., Ltd.
